НОВИНИ

Японія запустила супутник для збору розвідувальної інформації

Ця модель може отримувати знімки поверхні Землі, в тому числі вночі і при поганій погоді.

Японський розвідувальний супутник Radar 5 в п'ятницю, 17 березня, був успішно виведений на навколоземну орбіту за допомогою ракети-носія H-2A, повідомляє Японське агентство аерокосмічних досліджень.

Запуск був здійснений з майданчика в Космічному центрі Танегасіма, розташованому на острові Танегасіма (префектура Кагосіма) на південь від острова Кюсю. Запуск мав відбутися ще напередодні, але був перенесений через погану погоду.

Новий супутник Radar 5 повинен замінити на орбіті Radar 3, який вичерпав свій п'ятирічний термін роботи. Вартість супутника "Radar 5", розробленого компанією Mitsubishi Heavy Industries, Ltd, оцінюється в $327 млн. Ця модель може отримувати знімки поверхні Землі, в тому числі вночі і при поганій погоді.

Японське видання Mainichi зазначає, що наразі Японія володіє шістьма розвідувальними супутниками - двома радарними, трьома оптичними і одним резервним. При цьому японське керівництво зараз може отримувати, щонайменше, один знімок будь-якої ділянки поверхні Землі, стверджує видання.

Однак в планах японської влади - збільшити число супутників до 10, включаючи два супутника-ретранслятора даних, за допомогою яких можна підвищити якість знімків, що надходять з орбіти в центр управління.

Нагадаємо, США, Південна Корея і Японія розпочали у вівторок, 14 березня, тристоронні навчання з протиракетної оборони у зв'язку з ситуацією навколо КНДР.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.