НОВИНИ

Влада США офіційно звинуватила ФСБ Росії в кібератаці на Yahoo

Двох працівників спецслужби звинувачують у зломі інтернет-компанії і крадіжці даних сотень мільйонів користувачів.

Влада Сполучених Штатів Америки офіційно звинуватила  двох працівників Федеральної служби безпеки Росії у зломі інтернет-компанії Yahoo і крадіжці даних сотень мільйонів користувачів. Про це йдеться у повідомленні американського Мін'юсту вTwitter.

Для цієї хакерської атаки працівники ФСБ Дмитро Докучаев та Ігор Сущин найняли росіянина Олексія Білана і громадянина Казахстану та Канади Каріма Баратова, якого вже затримали.

Так, в кінці 2014 року вони отримали незаконний доступ до більш ніж 500 млн акаунтів на Yahoo, в тому числі, журналістів і урядовців, які представляли інтерес для російських спецслужб.

В руки росіян також потрапили дані співробітників російського банку, французької транспортної фірми, швейцарського оператора біткоінів і американської авіакомпанії.

Таким чином звинувачення проти громадян РФ стосуються кібератак, інтернет-шахрайства, розкриття комерційної таємниці та економічного шпигунства.

Як повідомлялося, російські хакери в рамках нової хвилі атакують американські політичні організації, ретельно проглядаючи електронну переписку в пошуках делікатних деталей і вимагаючи гроші.

Раніше ФБР знайшло зв'язок між найрозшукуванішим хакером у світі та російською розвідкою. У своєму розслідуванні ФБР зокрема спирається на дані українського МВС, яке передавало в США інформацію.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.