НОВИНИ

Польський історик: Проблема Волині-43 не впливає на сьогоднішню співпрацю Варшави та Києва

Однак, Ґжеґож Мотика зауважив, що суперечка на тему Волинської трагедії видалася досить гарячою.

Проблема Волині-43 не впливає на сьогоднішню співпрацю Варшави та Києва. Польща підтримувала й підтримує дії України, спрямовані на збереження територіальної цілісності, і нам усім має бути важливо, щоб так було й надалі. Про це в інтерв’ю Тижню розповів польський історик, дослідник теми українсько-польського протистояння середини 1940-х років Ґжеґож Мотика.

Однак, зауважив він, суперечка на тему Волині-43 видалася досить гарячою. Дискусія почалася через рішення Верховної Ради визнати ОУН і УПА борцями за незалежність (і санкції для тих, хто заперечуватиме цей факт), прийняте за годину після промови президента Броніслава Коморовського.

«Я багато разів чув, що час для голосування за це вибрали випадково, що трапилася просто халатність і т. ін. Може, так і є. Але ймовірно й інше: що це холоднокровний крок, адже було видно, що польський президент, який веде передвиборну кампанію, сильно не протестуватиме. Багато поляків сприйняли це рішення Верховної Ради як ляпас», - сказав історик.

Мотика переконаний, що тільки відкрита розмова допоможе українцям і полякам подолати непорозуміння в історичних питаннях. Для значної кількості українців УПА важлива з огляду на її боротьбу з СРСР за незалежність. Але тільки відкрита дискусія про злочини цієї формації супроти національних меншин дасть іншим змогу зрозуміти українське становище. Заперечення тут не допоможе.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.