НОВИНИ

Рада прийняла антикорупційний закон у другому читанні

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект про запобігання і протидію корупції в Україні. Таке рішення підтримали 330 народних депутатів.

Водночас даним голосуванням Рада направила на повторне друге читання статті 1, 11, 12 та розділ "Перехідні положення" даного законопроекту.

Зокрема, на повторне друге читання депутати направили статтю 1 "Визначення термінів", статтю 11 "Спеціальна перевірка відносно осіб, які претендують на обйімання посад, пов'язаних з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування" і статтю 12 "Фінансовий контроль".

При цьому профільний комітет у ході підготовки цих статей до повторного другого читання, зокрема, повинен  запропонувати визначення поняття "Близькі особи", розробити форму й зміст декларації доходів і витрат чиновників і врегулювати строки набуття чинності законопроектом і його окремих частин.

Після розгляду цих статей у комітеті  законопроект буде винесено на розгляд парламенту для ухвалення рішення в цілому.

В ході обговорення законопроекту народні депутати від опозиції розкритикували цей документ.  "Цей закон є нічим іншим, як імітацією боротьби з корупцією. Ви не хочете з нею боротися, ви її очолили і цим повністю задоволені", - заявив в ході обговорення народний депутат  Арсеній Яценюк (НУНС).

За його словами, більшість поправок до антикорупційного закону, які вносила опозиція, були відхилені.

Він підкреслив, що основні положення законопроекту про відповідальність вищих посадовців виключені із закону. За його словами, це закон "боротьби за корупцію, а не проти корупції".

Нагадаємо, 4 березня Верховна Рада розглянула і підтримала 33 статті законопроекту про основи запобігання і протидії корупції в Україні, внесеним президентом Віктором Януковичем.

В той же час, депутати відправили на доопрацювання частину положень ст. 12 законопроекту, в якій йдеться про декларацію прибутків та витрат державних чиновників. Зокрема, запропонований до голосування законопроект пропонував встановити, що форму такої декларації повинні були встановлювати Міністерство фінансів і Міністерство юстиції. Ця пропозиція викликала заперечення у депутатів і парламентарі вирішили перенести на 3-е читання питання про форму такої декларації. В той же час, в законопроекті чітко вказано, що така декларація визначається законом.

Нагадаємо, що наприкінці грудня 2010 року президент Янукович пообіцяв, що декларування доходів членів сім’ї чиновників буде введене.

21 грудня 2010 року Верховна Рада скасувала раніше ухвалений пакет антикорупційних законів. Зокрема, парламент визнав такими, що втратили чинність закони України "Про засади запобігання та протидії корупції", "Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення".

Водночас ВР внесла до порядку денного законопроект "Про засади запобігання і протидії корупції в Україні", поданий президентом. Законопроект розроблений Національним антикорупційним комітетом за підтримки Міністерства юстиції України. Також при підготовці проекту враховані пропозиції, які були висловлені фахівцями, науковцями та практиками.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.