НОВИНИ

Суд відпустив екс-заступника голови Нафтогазу Кацубу – ЗМІ

Раніше генпрокурор повідомляв, що Кацуба пішов на угоду зі слідством, і може вільно пересуватися, хоч вважатиметься засудженим.

Шевченківський районний суд у складі суддів Євгена Мартинова, Олени Мєлєшак та Віталія Циктіча відпустив на волю екс-заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" Олександра Кацубу. Про це повідомляють "Наші гроші".

Також суд зняв арешт із майна Кацуби, куди, зокрема, входять і паспорти – український та закордонний.

Зазначається, що таке рішення було прийняте 10 березня на засіданні, з якого суд вигнав журналіста "Наших грошей" по клопотанню прокурора ГПУ Адріана Лупу і адвокатів Кацуби. Відтак засідання пройшло за закритими дверима, і Генпрокуратура не відзвітувала публічно про його результати.

Нагадаємо, 17 червня 2016 року слідчі ГПУ затримали, а 18 червня суд арештував молодшого брата із клану Кацуб Олександра. Його підозрюють у привласненні 449,9 млн гривень НАК «Нафтогаз-України». У лютому генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що Кацуба пішов на співпрацю зі слідством у вигляді виплати державі 100 млн грн. (близько $3,5 млн за нинішнім курсом) як компенсації причинених збитків. Цей внесок мав стати передумовою розгляду судом угоди про визнання вини і визначення покарання. За словами Луценка, Кацуба дав свідчення про високопоставлених членів мафії. Він також зазначив, що після закріплення угоди судом людина вважається засудженою, але може вільно пересуватися по території України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.