НОВИНИ

ДТЕК Ахметова заявив про втрату контролю над підприємствами на окупованому Донбасі

Компанія звернулася в правоохоронні органи України.

Енергетична компанія ДТЕК заявила про втрату управління над підприємствами, розташованими на тимчасово неконтрольованій території Донецької і Луганської області. Про це йдеться в заяві фінансово-промислової групи System Capital Management, яка належить олігарху Рінату Ахметову

Зокрема, зазначається, що директори підприємств компанії ДТЕК: ПрАТ «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу», ТОВ «Моспинське ВПП», ПрАТ «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля», ТОВ «ДТЕК Східенерго» (ВП «Зуївська ТЕС»), ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго», ТОВ «Техремпоставка» , ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит», ТОВ «ДТЕК Ровенькиантрацит», ТОВ «Електроналадка», ТОВ «ДТЕК Високовольтні мережі» і ТОВ «ДТЕК Сервіс», розташовані на окупованій території, отримали повідомлення про необхідність перереєстрації в так званих «ДНР» і «ЛНР» і початок інвентаризації майна.

"З цього моменту ДТЕК не контролює роботу цих підприємств. Компанія вважає неприйнятною вимогу про перереєстрацію наших підприємств, ніякі форми тиску не змусять ДТЕК змінити юрисдикцію своїх активів", - ідеться в повідомленні.

"Протягом трьох років військового конфлікту підприємства ДТЕК працювали виключно в рамках українського законодавства. Тільки за останній рік підприємства ДТЕК, що працюють в Донецькій і Луганській областях і зареєстровані в Україні, заплатили в український бюджет понад 2 млрд грн податків. Українські ТЕС працювали безперебійно, балансуючи енергосистему. 36 000 співробітників стабільно отримували заробітні плати і були забезпечені соціальною допомогою", - додали у ДТЕК.

За фактом втрати контролю над підприємствами компанія звернулася в правоохоронні органи України, Державну фіскальну службу, податкові органи та державні фонди. 

Нагадаємо, раніше самопроголошені "ДНР"/"ЛНР" зажадали перереєстрації українських підприємств і сплати ними податків, і заявили про введення з 1 березня зовнішнього управління на близько 40 підприємствах. Так ватажки псевдореспублік відреагували на блокаду залізниці на Донбасі. У березні «ДТЕК Енерго» через транспортну блокаду зупинив майже всі вугільні шахти на окупованому Донбасі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.