НОВИНИ

Американські ЗМІ оприлюднили податкову декларацію Трампа за 2005 рік

У Білому домі підтвердили автентичність опублікованого документа.

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп отримав прибуток у розмірі 153 мільйони доларів у 2005 році та заплатив з них 38 мільйонів податкових відрахувань. Такі дані містяться у копії податкової декларації президента США, яка була оприлюднена американськими ЗМІ, зокрема, телеканалом MSNBC, у вівторок, 14 березня.

У Білому домі підтвердили автентичність опублікованого документа, наголосивши, що Трамп сплатив 38 мільйонів доларів так само, як і "десятки мільйонів доларів в інших податках, таких як податки з продажів, акцизні збори, а також податки з працівників". Проте водночас в адміністрації президента США додали, що вважають оприлюднення документа у ЗМІ незаконним та звинуватили журналістів у гонитві за рейтингами, інформує агентство dpa.

Нагадаємо, у жовтні 2016 року видання New York Times отримало доступ до документів про податкові відрахування Трампа, які раніше не публікувалися. З них випливає, що Дональд Трамп в 1995 році відзвітував про збитки в розмірі $916 млн доларів, в результаті чого за законом він міг мати пільги. Вони дозволяли йому протягом 18 років не платити податок на прибуток. Трамп пояснив своє ухилення від податків знанням законодавства, яке, за його словами, дозволяло це зробити.

Трамп неодноразово потрапляв під критику американських ЗМІ під час президентської кампанії через те, що не оприлюднив свою податкову декларацію, попри те, що кандидати у президенти США завжди це роблять. У січні 2017 року розміщена на сайті Білого дому петиція із закликом до Трампа оприлюднити його податкову декларацію зібрала рекордну кількість підписів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.