НОВИНИ

У військовій прокуратурі оголосили список злочинів Януковича

Доказами є свідчення понад 50 свідків, речові докази, висновки експертів, відео- і фотодокази.

До суду передали обвинувачення в скоєнні екс-президентом Віктором Януковичем таких злочинів, як державна зрада, пособництво в умисних діях, спрямованих на зміну конституційного ладу і державного кордону України представниками влади Російської Федерації, а також пособництво в умисних діях в проведенні агресивної війни проти України . Про це заявив військовий прокурор Руслан Кравченко, який в заочному судовому процесі над Януковичем буде представляти сторону обвинувачення, передає LIGA.net.

"Під час здійснення спеціального досудового розслідування нами були зібрані незаперечні і об'єктивні докази, які, на думку сторони звинувачення, є достатніми для доведення винуватості Януковича в суді", - сказав він.

За словами Кравченка, доказами в справі є свідчення понад 50 свідків, речові докази, висновки експертів, відео- і фотодокази.

Прокурор нагадав, що 1 березня 2014 року Віктор Янукович, будучи громадянином України і усвідомлюючи протиправність своїх дій, для легалізації дій представників російської влади і легалізації війни проти України і окупації частини території, склав і підписав лист зі зверненням до президента РФ Владіміра Путіна з проханням використовувати Збройні сили РФ на території України. У свою чергу, Путін на підставі цього листа звернувся до Ради федерації РФ з проханням дати дозвіл на використання Збройних сил РФ на території України.

"Внаслідок звернення Януковича Російською Федерацією були використані збройні сили РФ на території України, внаслідок чого була окупована Автономна республіка Крим", - зазначив Кравченко.

14 березня генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що Генпрокуратура передала в суд справу про державну зраду Януковича.

Нагадаємо, раніше Генеральна прокуратура отримала копію заяви екс-президента Януковича з проханням до Путіна ввести російські війська в Україну. ЗМІ опублікували копію цього листа. 30 січня суд дозволив заарештувати екс-президента Віктора Януковича у справі про держзраду.

20 січня Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання слідчого військової прокуратури про видачу дозволу на проведення стосовно екс-президента Віктора Януковича процедури спеціального (заочного) досудового розслідування у справі про державну зраду. У Святошинському районному суді Києва 28 листопада 2016 року відбувся допит Януковича в режимі відеоконференції в якості свідка у справі про вбивство 48 учасників Євромайдану працівниками міліцейського спецпідрозділу "Беркут". Тоді під час судового засідання генпрокурор Юрій Луценко оголосив Януковичу підозру в державній зраді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.