НОВИНИ

Росія перекинула війська на кордон з Лівією — Reuters

Метою спецназу може стати підтримка командувача, легітимність якого не визнає ООН.

Росія перекинула сили спецпризначення, а також нові безпілотні літальні апарати в район єгипетського населеного пункту Сіді-Баррані, щоприблизно в 100 км від кордону з Лівією. Як повідомляє Reuters з посиланням на дипломатичні джерела в США та Єгипті, загін може втрутитися в конфлікт на території Лівії.

За даними єгипетських спецслужб, на аеродром на заході країни прибув російський підрозділ з 22 осіб. Мета їх місії невідома, однак джерело Reuters вказало, що Росія вже використовувала на початку лютого іншу єгипетську базу ВПС, в районі населеного пункту Марса-Матрух.

Метою спецназу може стати підтримка командувача Лівійської національної армії Халіфа Хафтара, який 3 березня відступив з низки нафтоносних районів країни і легітимність якого не визнає ООН.

Як вказує агентство Reuters, російське Міністерство оборони ніяк не прокоментувало повідомлення про прибуття спецназу в Єгипет. У Каїрі при цьому заявили, що іноземних солдатів на території країни немає. Представники Хафтара при цьому не підтвердили, що допомога його загонам надає саме Росія.

Раніше агентство Reuters повідомляло, що на стороні Хафтара воюють кілька десятків людей з приватної російської військової компанії. 

Як писало раніше видання The Guardian, європейські дипломати роблять останні спроби переконати Росію не допомагати лівійському Хафтару захопити всю військову міць Лівії. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.