НОВИНИ

За бюджетні кошти надрукують книгу екс-міністра та романси віце-спікера

Державний комітет телебачення та радіомовлення затвердив вісім книг, які будуть надруковані за програмою «Українська книга». Більшість із них написали політики та чиновники.

Зокрема, серед запропонованих 50 творів на мовах нацменшин (російській, кримськотатарській, ідиш, угорській) експертна рада Держтелерадіо схвалила російськомовну книгу екс-міністра Анатолія Толстоухова «Харцизьк: час, події, люди». Її співавторів - нардеп-регіонал Володимир Зубанов. Він же і член експертної ради. На друк книги виділили 350 тисяч гривень.

Чималий бюджетний куш (205 тис грн) «зірвала» і письменниця Марія Матіос. Нагадаємо, через її книгу "Вирвані сторінки з автобіографії" нещодавно розгорівся скандал за участю комуністів.

Нардеп-комуніст Євген Царьков і тепер збирається подати депутатський запит з приводу друкування за держрахунок вибраних творів Матіос. А член експертної ради Олександр Афонін стверджує, що комісія одноголосно проголосувала за книгу письменниці.

«За книгу Матіос голосували одноголосно. Рада не виконує роль ідеологічного сита. Та й що таке зараз ідеологія? Якщо думки членів експертної ради збігаються, це і є ідеологія», – зазначив він.

Окрім цього, схвалений радою, але поки не одержав грошей збірник пісень та романсів віце-спікера Миколи Томенка.

152 тисячі гривень виділено на книгу «Господні зерна», автор - член експертної ради Григорій Гусейнов.

«Пахне панібратством та кумівством. А це - найгірший злочин проти літератури. При такому відборі випадають дивовижні автори, які померли і забуті. А пробиваються ті, хто крутиться біля начальства», – стверджує член Шевченківського комітету, письменник Олександр Сизоненко.

Для друкування були запропоновані 65 українських перекладів світової літератури (зокрема, Чехов, Гете, Кафка) та твори відомих українських письменників Олександра Довженко, Володимира Винниченка, Павла Загребельного, Павла Тичини, Івана Котляревського, Григорія Сковороди та Григорія Тютюнника. Експертна рада Держтелерадіо не пропустив жодного.

Загальний бюджет затверджених восьми книг становить 1,4 млн гривень. Окрім цього, на ще з півсотні книг мають виділити 9 млн 350 тисяч грн. А всього на програму «Українська книга» в 2011-му році в бюджеті заплановано 20 млн гривень.

Нагадаємо, Українська народна партія (УНП) вимагала від Контрольно-ревізійного управління та Рахункової палати перевірити законність друку книг українських високопосадовців за державний кошт.

Нове керівництво Держкомтелерадіо заявляло, що протягом 2008-2009 держава переплатила 10 мільйонів гривень на друкуванні книг.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.