НОВИНИ

Туреччина направила ноти протесту Нідерландам через дії щодо міністрів

Ноти були вручені тимчасовому повіреному в справах Нідерландів в Анкарі.

Туреччина направила Нідерландам дві ноти протесту у зв'язку з обмеженням на в'їзд до країни двох турецьких міністрів. Ноти були вручені в понеділок, 13 березня, тимчасовому повіреному в справах Нідерландів в Анкарі, якого запромили в МЗС Туреччини.

Влада Нідерландів 11 березня скасувала дозвіл на політ для літака міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу, який збирався прилетіти в Роттердам для виступу-агітації для турецького населення за посилення повноважень президента Ердогана з допомогою референдуму. 

У відповідь на це президент Туреччини Ердоган звинуватив Захід в озброєнні терористів​ і назвав голландців "нащадками нацистів" і "фашистами". У свою чергу, прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте різко відреагував на висловлювання Ердогана і назвав його звинувачення безумством.

В ніч на неділю, 12 березня, міністр у справах сім'ї і соціальної політики Туреччини Фатма Бетюль Сайян Кайя, яка прибула в Роттердам на машині з Німеччини і мала намір виступити перед співвітчизниками на підтримку конституційної реформи в Туреччині, незважаючи на позицію місцевої влади, була оголошена персоною "нон грата" і в супроводі голландської поліції повернулася до Німеччини.

Пізніше правоохоронні органи розігнали демонстрацію протесту етнічних турків біля стін генконсульства в Роттердамі. Місцева влада застосувала кінну поліцію і водомети, щоб розігнати натовп і припинити мітинг. Мітингувальники закидали поліцейських камінням і пляшками у відповідь.

МЗС Туреччини заявило, що посол Нідерландів в Анкарі, який знаходиться в даний час у відпустці за кордоном, не повертався певний час до виконання своїх обов'язків.

Нагадаємо, 16 квітня в Туреччині відбудеться референдум щодо конституційних змін, завдяки яким країна може перетворитися на президентську республіку. За це і агітують зараз члени турецького уряду в країнах, де проживає багато їх співвітчизників, які мають право голосу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.