НОВИНИ

Суд заарештував лідерів білоруської опозиції за організацію "Маршу недармоїдів"

Трьом опозиційним політикам присудили по 15 діб арешту.

Суд Молодечненського району засудив опозиційних політиків Віталія Римашевського, Анатолія Лєбєдька і Юрія Губарєвіча до 15 діб арешту за організацію Маршу «Я недармоїд» у Молодечно.

Політиків звинуватили за ст. 23.34 ч. 3 (організація або участь в несанкціонованих масових заходах, які були вчинені повторно). За словами судді, лідер Руху "За Свабоду" Губарєвіч брав участь в несанкціонованому заході і "за допомогою усного мовлення вигукував гасла" "За скасування Декрету № 3 президента "Про попередження соціального утриманства".

"Рішення про арешт - це спроба ізоляції, особливо напередодні акцій протесту 15 і 25 березня", - сказав Губарєвіч сайту Pyx.by.

Як повідомлялося, у Білорусі в місті Молодечно Мінської області після маршу проти так званого "податку на дармоїдство" затримали лідерів опозиції Віталія Римашевського, Анатолія Лєбєдька і Юрія Губарєвіча.

Через "податок на дармоїдство" в Білорусі з лютого тривають масові акції протесту. Згідно з новим законом, кожен громадянин країни, який офіційно не працює, повинен заплатити в бюджет близько 200 євро в рік. Після мітингів в Мінську і регіонах президент країни Аляксандр Лукашенка переніс термін сплати податку на наступний рік. Протестувальники мають намір домагатися повного скасування збору.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.