НОВИНИ

У МЗС хочуть, щоб в ЄС зрозуміли особливості співпраці України з Білорусією

Україна заслуговує окремого і особливого формату співпраці з ЄС. Про це заявив директор Департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Олег Волошин під час експертного опитування інститутом Горшеніна напередодні першого засідання Парламентської асамблеї щодо програми «Східне партнерство» (EURONEST), повідомили «Тижню» в інституті Горшеніна .

«На цьому тлі,  будь-які форми співпраці що передбачають постановку нас в один ряд з такими країнами як Вірменія, Грузія, Азербайджан, що  мають набагато примарніші перспективи вступу до Європейського Союзу, сприймаються нами дуже стримано. Насправді, для нас набагато важливіше - пряма співпраця з Європейським парламентом, взаємодія з його фракціями.  Тому ЄВРОНЕСТ - це структура, яка для нас має допоміжне значення», - зауважив Волошин.

Дипломат також зазначив, що Україна не зобов'язана в усьому підтримувати позицію ЄС щодо Білорусі.

«Ми розуміємо ту стурбованість, яку Європейський Союз висловлює відносно стану демократії у Білорусі. Ми це доносили до наших білоруських партнерів. При цьому, безумовно, Україна, що не є кандидатом на членство в ЄС, не зобов'язана в усьому солідаризуватися з ЄС. У нас окремі особливості співпраці з Білоруссю, величезний обсяг торгівельно-економічної взаємодії, у нас давня історія, це наш сусід і близький нам народ. Усе це ставить Україну в природне положення країни, зацікавленої у посередництві між ЄС і Білоруссю. Ми вважаємо, що будь-яка ізоляція Білорусі буде контрпродуктивною. Ми сподіваємося, що білоруське керівництво виявить добру волю помиритися з ЄС і Україна всіляко готова допомагати в цьому. Врешті-решт, Білорусь і ЄС - сусіди, вони не можуть не спілкуватися один з одним», - переконаний Волошин.

Як повідомлялось, у лютому на самміті голів урядів країн «Вишеградської четвірки», Німеччини, Австрії й України було прийнято заяву, у якій Угорщина, Польща, Словаччина, Чехія, Німеччина й Австрія засудили порушення прав людини й демократичних свобод у Білорусі. Україна не приєдналася до цієї заяви.

Нагадаємо, Білорусь запросила експертів ОБСЄ для спостереження за ходом судових процесів над учасниками подій, що сталися в Мінську 19 грудня після президентських виборів. 

Наприкінці грудня Європейський Союз і США закликали Білорусь звільнити всіх арештованих 19 грудня цього року учасників акції протесту, які пройшли після президентських, включаючи кандидатів на пост президента країни.

З нового 2011 року білоруська влада не продовжила мандат офісу ОБСЄ у Мінську, в результаті чого він припинив свою діяльність.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.