НОВИНИ

Алі Асанов заявив у суді, що кримський муфтій запропонував йому волю в обмін на свідчення проти Чийгоза

Аналогічну пропозицію, за словами адвоката, муфтій робив Мустафі Дегерменджі.

У підконтрольному Кремлю Верховному суді Криму на 87-му засіданні у «справі Чийгоза», Алі Асанов, якого звинувачують в участі в масових заворушеннях 26 лютого 2014 року, заявив, що слідчий змушував його визнати провину і обмовити Ахтема Чийгоза, а кримський муфтій Еміралі Аблаєв запропонував дати свідчення проти Ахтема Чийгоза, обіцяючи звільнення з СІЗО. Про це 6 березня у Facebook розповів адвокат Ніколай Полозов, коментуючи судове засідання у «справі Чийгоза», яке відбулося в понеділок.

За словами адвоката, розповідаючи про обставини попереднього розслідування, Алі Асанов заявив, що слідчий вимагав від нього визнати провину і дати свідчення проти Ахтема Чийгоза.

«Після чергового продовження запобіжного заходу у вигляді варти, слідчий пропонував повернутися додому до малолітніх дітей. Коли Алі сказав, що суд продовжив термін варти ще на два місяці, слідчий відповів: «Суд тут не вирішує - вирішую я». Також, в один із днів, його разом з Мустафою Дегерменджі доставили з СІЗО до Слідчого комітету, де вже перебував муфтій Еміралі Аблаєв, який запропонував дати поручительство і звільнення з СІЗО в обмін на визнання провини і свідчення проти Ахтема Чийгоза. Алі Асанов відмовився, тому що правда і чесність для нього вищі за вигоду. «Якби на місці Ахтема Чийгоза була якась інша людина, я б так само не став про неї говорити неправду», - заявив Алі Асанов», - повідомив Полозов.

Він також зазначив, що після допитів Мустафи Дегерменджі і Алі Асанова в суді, Ахтем Чийгоз «подякував їм за мужність і чесність».

Також наголошується, що в суді Алі Асанов заявив, що «не чув жодних закликів до застосування насильства з боку проукраїнських мітингувальників, Ахтема Чийгоза він не бачив, нічого про його дії пояснити не зміг».

На судовому засіданні Мустафа Дегерменджі, якого звинувачують в участі в масових заворушеннях 26 лютого 2014 року, також заявив, що слідчий чинив на нього тиск і вимагав визнання провини і обмови Ахтема Чийгоза, а муфтій Еміралі Аблаєв запропонував визнати свою провину «в обмін на поручительство з боку муфтія, що дозволило б Мустафі Дегерменджі вийти з СІЗО».

Ахтем Чийгоз був затриманий в січні 2015 роки за участь в мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, в тому числі, з партії «Русское единство».

«Справу Чийгоза» російський суд розглядає в рамках «сутичок 26 лютого» після того, як суд на закритому засіданні розділив цю справу на дві: окремо - по заступнику голови Меджлісу кримських татар Ахтему Чийгозу, і окремо по інших фігурантах процесу - Алі Асанову і Мустафі Дегерменджі.

Нагадаємо, у жовтні 2016 року адвокат заарештованих у Криму п'ятьох кримських татар Еміль Курбедінов оприлюднив документи, які доводять, що обшуки в цих мусульман санкціонував муфтій Криму Еміралі Аблаєв.

У 2015 році Меджліс кримськотатарського народу вирішив виключити зі складу представницького органу муфтія мусульман Криму Еміралі Аблаєва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.