НОВИНИ

Одеські інтелігенти поскаржилися на Костусєва

Українська культура, традиції, історія, мова та святині в Одесі опинилися під загрозою знищення. Таку думку в зверненні до Всесвітнього Конгресу Українців висловили одеські письменник, художники та партійці.

Представники інтелігенції обурені переходом діловодства в Одеській міськраді з української на російську мову, ініційованого мером Одеси Олексієм Костусєвим, щоденної антиукраїнською пропагандою в ЗМІ, що озвучується «родінцем» Григорієм Кваснюком: «Деякі так звані «журналісти» навіть договорилися до того, що українська мова і вишита сорочка є ознакою нацизму і фашизму», - обурюються автори звернення.

Вони також незадоволені антиукраїнською тенденцією перейменування вулиць і зникненням із залу засідань міськради Прапора Честі Ради Європи, ініціативою масово розвісити прапор перемоги в Одесі і скасуванням пільгової орендної плати за приміщення для деяких громадських організацій.

Громадські діячі нагадали Конгресу українців про побиття членів Одеської «Просвіти» у вересні 2007 року, вбивство молодого патріота Максима Чайки в квітні 2009 року і замах на отамана Чорноморського Гайдамацького З'єднання Сергія Гуцалюка, в результаті якого була спалена його машина і відбувалися нападки на його місце проживання.

«За всіма цими злочинами нікого не притягли до відповідальності. Можна тільки уявити, що готують одеситам у майбутньому ці великодержавні шовіністи, прихильники відродження Російської та Радянської імперії», - йдеться у зверненні.

Представники організацій та інтелігенції звернулися до Всесвітнього Конгресу українців з проханням направити до Одеси своїх представників для детального вивчення ситуації.

Під зверненням підписалися відомі художники С. Савченко, В. Басанець, В.Миронюк, О. Стовбур, керівники місцевих осередків партій «Реформи і порядок», «Батьківщина», Народний Рух та ВО «Свобода», а також такі організації як «Просвіта» ім. Т. Шевченка, «Клуб творчої інтелігенції», обласна організація Національної спілки письменників України, а також «Чорноморське Гайдамацьке Об'єднання» та «Чорноморська Січ».

Нагадаємо, Костусєв на першому засіданні нового виконавчого комітету Одеської міськради заборонив депутатам звертатися до нього українською мовою. Депутати одноголосно ухвалили рішення спілкуватися російською. До того ж мер зажадав, щоб документи міському голові подавали також тільки російською.

Мер Одеси Олексій Костусєв сприйняв як образу прохання журналістів процитувати кілька рядків з творчості Тараса Шевченка під час урочистого покладання квітів до пам’ятника Кобзаря з нагоди 197-річниці з дня його народження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.