НОВИНИ

Підозрюваний у вбивстві брата Кім Чен Ина звинуватив Малайзію у змові

Напередодні Рі Чен Чол був депортований із Малайзії до Китаю.

Підозрюваний в убивстві брата лідера КНДР Кім Чон Нама - північнокореєць Рі Чен Чол ‎заявив, що став жертвою змови влади Малайзії.‎ Про це повідомляє Reuters.

Рі Чен Чол заявив, що його арешт був "змовою" із метою ‎‎"зашкодити честі республіки (КНДР. - Ред.)".‎

Напередодні його депортували із Малайзії до Китаю. Він звернувся до журналістів ‎перед посольством Північної Кореї у Пекіні.‎

‎"Якби я усе прийняв, вони б забезпечили моє гарне життя у Малайзії, - заявив він. - ‎Сам тоді я зрозумів, що це пастка. Це пастка, що мала на меті зашкодити репутації ‎моєї країни".‎

Раніше він визнав, що є експертом у галузі хімії, проте заявив слідчим, що працював у ‎Малайзії над імпортом інгредієнтів для мила.‎ Рі Чен Чол проживав на території Малайзії протягом трьох років, але як з'ясувалося, ‎термін дії його дозволу на роботу в країні сплив 6 лютого 2017 року.‎‎

Нагадаємо, 14 лютого стало відомо про вбивство зведеного брата президента Північної Кореї Кім Чен Ина, його убили в Малайзії. За попередньою версією, його отруїли в аеропорту Кала-Лумпура дві жінки з КНДР.

Як повідомлялося, за даними розвідки Південної Кореї, КНДР протягом тривалого часу готувала вбивство Кім Чен Нама. У 2012 році вже була здійснена невдала спроба усунення Кім Чен Нама.

Окрім того, малайзійські слідчі підозрюють працівника північнокорейської авіакомпанії у причетності до вбивства брата Кім Чен Ина.

Влада Малайзії вважає, що за вбивством стоїть офіційний Пхеньян. Всього у справі проходять 10 підозрюваних. Четверо підозрюваних вже затримані, зокрема обидві учасниці нападу. Одна з них, 25 років, є громадянкою Індонезії, у другої, 28-річної, був при собі в'єтнамський паспорт. 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.