НОВИНИ

ВПС США: Російські літаки чотири рази за день провокували пілотів НАТО

Генерал уточнив, що в трьох випадках це були російські винищувачі Су-24, ще один інцидент стався за участю протичовнового літака Іл-38.

Чотири небезпечних зближення літаків збройних сил РФ і НАТО було зафіксовано 10 лютого 2017 року. Про це повідомляє Defense News з посиланням на командувача ВПС США в Європі генерала Тода Уолтерса. 

Генерал уточнив, що в трьох випадках це були російські винищувачі Су-24, ще один інцидент стався за участю протичовнового літака Іл-38.

За словами Уолтерса, з того часу подібних інцидентів не було.

На його думку, ситуація, коли російські літаки пролітали в небезпечній близькості до літаків США або їх союзників, які висловили стурбованість з приводу можливості виникнення аварій або зростання напруженості між двома державами, повинна "стабілізуватися" протягом близько шести місяців.

Уолтерс розповів, що вищі посадові особи США намагаються отримати інформацію про такі інциденти у російської сторони, однак спроби іноді залишаються безрезультатними.

"Іноді ми не отримуємо очікуваної відповіді. Іноді не отримуємо відповіді взагалі", - сказав він.

Коли його запитали, чи вважає генерал такі близькі зближення помилками в оцінці ситуації з боку російських пілотів або ж це політичний сигнал, Уолтерс сказав, що можливі обидва варіанти.

Нагадаємо, Пентагон заявив про "небезпечне і непрофесійне" наближення військових літаків РФ до американського есмінця USS Porter у Чорному морі 10 лютого. Згідно з повідомленням, було зафіксовано три таких випадки - в одному з них взяли участь два російські бомбардувальники Су-24, в іншому - один Су-24, в третьому - літак Іл-38.

При цьому в міністерстві оборони Росії заявили, що таких інцидентів не було.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.