НОВИНИ

Архів Олега Ольжича передадуть із Канади в Україну

Імовірно, архів зберігатиметься в Інституті літератури у Києві.

Особистий архів українського поета та політичного діяча Олега Ольжича, який нині зберігається у Канаді, буде передано Україні. Про це повідомила дружина внука Ольжича Ольга Кандиба, яка розпоряджається архівом, передає Укрінформ.

«Я подарувала архів Україні із тим, аби вона його зберігала. Там є багато неопублікованого, є листування, особисті речі Ольжича, є його наукові праці - дуже багато різних речей, які, як я вважаю, належать українському народові та мусять бути експоновані», - сказала Кандиба.

Вона зазначила, що сподівається на розміщення архіву в Інституті літератури у Києві. «Я думаю, що це буде архів Інституту літератури НАН України. Я вже говорила із головним хранителем цього архіву і те, що вони обіцяють, виглядає безпечно», - зазначила жінка.

Однак, вона не виключила, що у майбутньому місце зберігання архіву може змінитися. «Поки що Україна буде його так зберігати, а далі ми обговорюватимемо умови», - зазначила Кандиба.

Згоду перевести архів до України вже підтвердив міністр культури Євген Нищук, який саме перебував із візитом у Канаді. За його словами, йдеться про кілька ящиків документів.

Олег Ольжич — український поет, політичний діяч, археолог. Син відомого українського поета Олександра Олеся. Прах Олеся та його дружини Віри Кандиби перепоховали 29 січня 2017 року на Лук'янівському кладовищі в Києві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.