НОВИНИ

Київрада перейменувала Музей російського мистецтва

Музей носитиме свою першу назву – Київська національна картинна галерея.

У четвер, 2 березня, на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення перейменувати Київський національний музей російського мистецтва. Перейменування підтримали 84 депутати, передає прес-служба Київради.

Тож відтепер Київський національний музей російського мистецтва носитиме назву Національний музей “Київська картинна галерея” (офіційна скорочена назва – Київська національна картинна галерея).

“Музей російського мистецтва, де наразі експонується понад 13 тисяч культурних пам’яток, носитиме свою першу назву. Його відкрили у 1922 році як «Київську картинну галерею». І саме таке ім'я закладу потрібно повернути. Відповідно до законодавства, питання зміни назви відноситься до компетенції засновника музею. Засновником є Київрада, відповідно рішення про перейменування може бути прийняте без врахування думки співробітників закладу. Але комісія з питань культури зверталась до трудового колективу щодо проведення зборів із цього питання”, - зазначила голова постійної комісії Київради з питань культури, туризму та інформаційної політики Вікторія Муха.

За її словами, збори відбулися, але, конструктивного діалогу не склалося, оскільки представники музею не озвучили конкретних пропозицій.

Як повідомлялося, у жовтні 2015 року працівники Музею російського мистецтва у Києві виступили проти перейменування закладу.

Нагадаємо, у Києві Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни» на підставі законів про декомунізацію перейменували на «Музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс».

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.