НОВИНИ

Александр Хуг: Незмінною проблемою на Донбасі є те, що сторони надто близько одна до одної

За словами першого заступника голови СММ, подекуди сторони фактично бачать одна одну, що призводить до постійного напруження.

Незмінною проблемою на сході України є те, що сторони надто близько одна до одної у всіх гарячих точках, де досі трапляються випадки вогневої активності. Про це в інтерв’ю Тижню розповів перший заступник голови СММ ОБСЄ в Україні Александр Хуг.

За його словами, за останній рік відстань між ними в багатьох із цих місць зменшилася – подекуди сторони фактично бачать одна одну, що призводить до постійного напруження. 

«Через таку «близькість» деякі з цих районів, як і раніше, недоступні для мирних мешканців. Лінію зіткнення зигзагом перетинають об’єкти інфраструктури, які опиняються між позиціями. Коли починаються зіткнення, вони зазнають безпосереднього впливу», - сказав Хуг.

Водночас, за словами першого заступника голови СММ, розведення сил і засобів має сенс, коли паралельно усувається друге за вагомістю джерело нестабільності — наявність забороненого озброєння. Воно не буде ефективним, якщо лише розвести сторони на відстань 2 км, оскільки навіть міномети найменших калібрів її покривають.

«Нам не потрібно це додатково обговорювати, відведення важкого озброєння передбачене мінськими угодами. А в наших звітах досі повно свідчень того, що воно лишається там, де було, і все ще застосовується», - сказав він.

Хуг зазначив, що це має робитися за згодою сторін, не в односторонньому порядку. Щоб місія могла сприяти процесу, їй потрібно мати доступ і можливість здійснювати спостереження та його верифікацію. У деяких із цих районів у доступі відмовляють відмовляють обидві сторони (часто через наявність мін та інших перешкод).

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.