НОВИНИ

Експерти Stratfor пояснили причину загострення війни на Донбасі

Україна – це найбільш важлива пострадянська країна як для РФ, так і для Заходу.

Експерти із приватної американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor розповіли, чому після того, як відбулась інавгурація Дональда Трампа ситуація на Донбасі перейшла у фазу загострення.

У звіті, оприлюдненому на сайті компанії, акцентується увага на тому, що Україна – це найбільш важлива пострадянська країна як для РФ, так і для Заходу.

Експерти переконані, що після Євромайдану 2014 року, очікувалась підтримка із США та Європи, адже це могло допомогти протистояти Росії. А зараз Київ повинен протистояти тому, що дана підтримка може зникнути. А все тому, що Дональд Трамп заявляв, що він має плани тісно співпрацювати з Росією в сирійському напрямку.

У Stratfor додали, що у даному випадку мова може вестись про обмін санкцій США проти Росії на співпрацю у питанні ядерного озброєння. Ці розмови тривожні для України, не залежно від того, чи будуть реалізовані такі плани.

Аналітики переконані, що ескалація ситуації на Донбасі після інавгурації Трампа не є несподіваною. А все тому, що Київ і Москва хочуть привернути увагу нової американської адміністрації на конфлікт. На їх думку, створення достатньої нестабільності відбувається заради того, щоб можна було говорить про замороження конфлікту.

Нагадаємо, в Авдіївці з 29 січня тривають активні бойові дії між проросійськими бойовиками та українською армією. Незаконні збройні формування обстрілюють житлові квартали з "Градів", місто частково залишилося без водопостачання, електрики та опалення.

Штаб АТО констатував, що з 4 лютого інтенсивність бойових дій знизилася. Уранці 5 лютого ремонтні бригади розпочали відновлення пошкоджених в результаті обстрілу ліній електропостачання, що живлять Авдіївський коксохімічний завод і Донецьку фільтрувальну станцію.

У середу, 1 березня, російські найманці 118 разів обстріляли позиції українських військових, один військовослужбовець загинув, дев’ятеро поранено. Зокрема бойовики били з танків по українських позиціях в Авдіївці, Троїцькому, Красногорівці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.