НОВИНИ

Українку позбавили олімпійської медалі через допінг

Перевірка аналізів Вікторії Терещук виявила заборонений анаболічний стероїд туринабол.

Українську спортсменку Вікторію Терещук позбавили бронзової олімпійської медалі з п’ятиборства на іграх 2008 року в Пекіні. Як повідомили у Міжнародному Олімпійському Комітеті, повторна перевірка аналізів 35-річної спортсменки виявила заборонений анаболічний стероїд туринабол.

Вона фінішувала третьою в індивідуальних змаганнях серед жінок із сучасного п’ятиборства. Тепер «бронза» перейде Анастасії Прокопенко з Білорусі, яка була тоді четвертою.

Крім того, Терещук, що також була чемпіонкою світу 2011 року, загрожують і інші санкції.

Терещук стала четвертим українським медалістом із Пекіна, дискваліфікованим за результатами повторного аналізу.

Масові повторні аналізи проб учасників Олімпійських ігор 2008 року в Пекіні і 2012 року в Лондоні, вже за новітніми технологіями, яких не існувало в ті часи, в МОК почали після останніх скандалів із допінгом у спорті, в першу чергу в російському. Але перевіряють проби спортсменів із усіх країн – загалом понад півтори тисячі. Станом на середу заборонені речовини виявили у 102 пробах.

Як повідомлялося, в Україні узаконили антидопінговий контроль у спорті. Верховна Рада ухвалила закон 4724 "Про антидопінговий контроль у спорті". «За» проголосували 233 депутати.

Нагадаємо, раніше в січні Національний антидопінговий центр України приєднася до вимог 19 Національних антидопінгових організацій щодо відсторонення Росії від усіх міжнародних змагань.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.