НОВИНИ

ООН звинуватила авіацію Асада в хімічних бомбардуваннях Алеппо

Також вказується, що сирійські та російські літаки скидали некеровані і кластерні бомби.

Під час бомбардувань Алеппо у 2016 році сирійська авіація використовувала саморобні бомби з хлором. Про це йдеться у доповіді незалежної комісії ООН, опублікованій у середу, 1 березня.

У доповіді говориться, що заборонена зброя застосовувалася у 2016 році і призвело до загибелі сотень мирних жителів. Зазначено, що бомби з хлором використовувала тільки сирійська авіація, у той час як російська авіація до інциденту непричетна. Також вказується, що сирійські та російські літаки скидали некеровані і кластерні бомби. 

Повідомляється, що за період моніторингу небо над Алеппо контролювали і російські, і сирійські військово-повітряні сили, а тому неможливо з'ясувати, які бомби якою авіацією використовувалися.

Раніше правозахисники Human Rights Watch звинуватили режим сирійського президента Башара Асада у використанні хімічної зброї по контрольованих опозицією районах Алеппо.


Використання хімічної зброї заборонено Конвенцією про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та її знищення від 1993 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.