НОВИНИ

У Запоріжжі міська влада відмовилась продавати демонтований пам’ятник Лєніну

На сайті міської ради зареєстрована петиція з вимогою зберегти пам’ятник.

У вівторок, 28 лютого, на сесії Запорізької міської ради депутати не підтримали пропозицію продати демонтований пам’ятник Владіміру Лєніну: за неї віддав голоси 21 депутат з 58 зареєстрованих на засіданні.

«З березня 2016 року по теперішній час демонтована скульптура В. І. Леніна передана на зберігання КП «Водоканал». Вказана скульптура займає достатньо велику територію, адже в висоту сягає близько 20 метрів та має велику вагу, додатково охороняється. Таким чином, зберігання демонтованої скульптури В. І. Леніна призводить до додаткових витрат, які на теперішній час не мають сенсу. В той же час продаж бронзової скульптури В. І. Леніна надасть бюджету міста додаткові кошти», – мовилося у проекті рішення.

Запорізькі депутати планували розглянути питання щодо продажу пам’ятника у грудні минулого року. Втім, воно було знято з розгляду, а міський голова Запоріжжя оголосив про створення робочої групи та проведення громадського обговорення щодо долі монумента.

Наразі на сайті міської ради зареєстрована петиція з вимогою зберегти пам’ятник Лєніну «як об’єкт монументального мистецтва», яка набрала необхідну кількість голосів для розгляду депутатами.

Нагадаємо, у Сумах в рамках закону про декомунізацію у сквері Героїв Небесної Сотні  знесли пам’ятник радянському діячу, командиру військ Червоної армії Івану Федьку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.