НОВИНИ

Чорногорія вимагає арешту росіянина у справі про підготовку держперевороту

Влада також звинувачує цю людину в спробі зірвати вступ країни до НАТО.

Чорногорія має намір запросити затримання громадянина Росії Едуарда Шішмакова і пред'явити йому звинувачення в рамках розслідування про спробу держперевороту. Влада також звинувачує цю людину в спробі зірвати вступ Чорногорії до НАТО, пише газета Times.

"Едуард Шішмаков, 46-річний капітан ВМС Росії, викритий як агент військової розвідки - ГРУ, звинувачується в керівництві мережею офіцерів у відставці і бійців воєнізованих формувань з Чорногорії та сусідньої Сербії, причетної до підготовки спроби перевороту в жовтні минулого року", - стверджує кореспондент видання.

За даними видання, Чорногорія оголосила в міжнародний розшук Шішмакова і Владіміра Попова - "іншого російського агента". Також наразі ведеться розслідування щодо третього співробітника російських спецслужб, який, як стверджується, працював на ФСБ, але його особа не встановлена.

"Після зриву змови влада Сербії заарештувала Шішмакова і Попова. Їх звільнили після того, як в цю країну з терміновим візитом прибув Микола Патрушев, секретар Ради безпеки Росії. Як вважається, ці двоє повернулися в Москву разом з ним. Малоймовірно, що путінська Росія видасть Шішмакова і його співтоваришів-змовників, але докази офіційної причетності Москви до перевороту поставлять в незручне становище Кремль, який заперечує факт втручання в справи Чорногорії ", - йдеться в статті.

Нагадаємо, спеціальний державний прокурор Чорногорії Мілівое Катніч звинуватив державні органи Російської Федерації у причетності до спроби перевороту під час виборів в країні.

На початку листопада 2016 року прокуратура Чорногорії оголосила, що запобігла планам вбити прем'єр-міністра Міло Джукановича, яке готували «російські націоналісти». Ця ж група, за даними влади, збиралася «взяти штурмом» парламент країни. Як додає The Guardian, «змовники» планували проникнути в будівлю під виглядом поліцейських.

Згодом глава Ради безпеки Російської Федерації Ніколай Патрушев вибачився за спробу перевороту в Чорногорії і плани вбити прем'єр-міністра країни, до яких, ймовірно, причетні громадяни Росії.

Росія заперечує свою причетність, але активно підтримує місцеві групи, які виступають проти вступу Чорногорії у НАТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.