НОВИНИ

Російський опозиціонер Ільдар Дадін вийшов на свободу

У грудні 2015 року Дадіна засудили до трьох років колонії, пізніше термін скоротили на півроку.

У неділю, 26 лютого, опозиційний активіст Ільдар Дадін залишив виправну колонію Рубцовська в Алтайському краї.

Минулої середи президія Верховного суду Росії скасувала вирок активісту, засудженому на 2,5 року за неодноразове порушення правил проведення масових заходів.

Та попри це, Дадін залишався в колонії. Як пояснювала тюремна адміністрація - через відсутність офіційних паперів із Верховного суду. На виході з в'язниці активіста зустріла дружина.

"Головне, чому я вижив в тих умовах, в яких був - це чесні люди, - заявив Дадін. - Дружина моя на емоціях інколи казала, що в Росії немає громадянського суспільства. Але якби в Росії не було громадянського суспільства, то не було б і мене".

Ільдар Дадін став першим засудженим за неодноразове порушення правил проведення мітингу. У грудні 2015 року його засудили до трьох років колонії, пізніше термін скоротили на півроку.

Дадін своєї провини не визнав. Він наполягав, що діяв у відповідності з законом. Тричі він виходив на одиночні пікети на Манежній площі, що підтверджували свідки захисту. Також він влаштував з іншими активістами ходу на М'ясницькій вулиці. Дадін зазначав, що одиночне пікетування дозволене законом, і його не потрібно заздалегідь погоджувати. Що ж стосується ходи, то, на думку активіста, 31-я стаття конституції РФ прямо закріплює за кожним право на свободу мітингів і зібрань.

Стаття 212.1, що передбачає покарання за неодноразове порушення порядку проведення мітингу, була включена до кримінального кодексу Росії влітку 2014 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.