НОВИНИ

В Інституті нацпам’яті назвали радянські пам’ятники, що досі залишилися в Києві

Станом на 20 лютого у столиці ще не демонтовані 11 пам’ятників та 18 пам’ятних знаків.

У Києві залишилося 29 радянських пам’яток, які підлягають демонтажу відповідно закону про декомунізацію. Про це заявив голова Українського інституту національної пам’яті  Володимир В’ятрович.

"Інститут оцінює процес демонтажу пам’ятників і пам’ятних знаків у Києві незавершеним. Станом на 20 лютого у Києві досі не демонтовані 11 пам’ятників і 18 пам’ятних знаків", - сказав він.

Дивіться також: В Україні за рік декомунізували майже тисячу міст і сіл. Інфографіка

Серед них В’ятрович назвав пам’ятник Миколі Щорсу, скульптурну композицію "Екіпажу бронепоїзда "Таращанець" в однойменному парку, бюст Карла Маркса на території фабрики "Roshen", скульптура і меморіальна дошка Владіміру Лєніну. Також у список об’єктів, що підлягають демонтажу, входять барельєфи більшовицьким вождям на станції метро "Вокзальна". 

Також раніше  В’ятрович повідомив, що в Києві найближчим часом знесуть пам'ятник загиблим робітникам заводу «Арсенал» на Арсенальній площі.

Нагадаємо, закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» набув чинності у квітні 2015 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.