НОВИНИ

У Туреччині за пости в соцмережах заарештували понад півтори тисячі осіб

У пропаганді тероризму підозрюють 1734 людини.

Після невдалого державного перевороту у Туреччині, в країні арештували 1734 людини за пропаганду тероризму у соцмережах. Про це повідомляє видання Hurriyet daily news.

Загалом за пропаганду тероризму в інтернеті було затримано майже чотири тисячі людей, однак понад 1300 пізніше відпустили.

Поліція ідентифікувала майже 70 тисяч аккаунтів у соцмережах, з яких здійснюється "пропаганда терористичних організацій чи терористичних актів".

Зазначається, що понад 18 тисяч підозрюваних можуть бути затримані, коли прокуратура видасть відповідні ордери. Також поліція працює над ідентифікацією власників закордонних аккаунтів, з яких здійснюється пропаганда тероризму, для того щоб затримати їх при перетині кордону.

Раніше у Туреччині видали урядовий указ про звільнення майже 15 тисяч держслужбовців і закриття понад 500 організацій за підозрою в причетності до спроби держперевороту.

Нагадаємо, 15 липня у Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тис. осіб отримали поранення. 

Ердоган звинуватив у спробі державного перевороту опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, що проживає в США. Аналогічну версію висунув турецький міністр юстиції. Прихильники Гюлена при цьому відкинули причетність до заколоту, назвавши звинувачення на свою адресу "вкрай безвідповідальними".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.