НОВИНИ

Сайти ОРДіЛО публікують "джинсу" Медведчука й "Опоблоку" – дослідження

За даними ІМІ, матеріали, присвячені самопроголошеній "владі", переважно компліментарні.

В інтернет-ЗМІ на окупованих територіях Донбасу 82% матеріалів про самопроголошену "владу" т.зв. “ДНР” та “ЛНР” є компліментарними, 18% є нейтральними, натомість критичних матеріалів немає взагалі. Про це свідчить дослідження Інституту масової інформації, проведене в січні 2017 року.

Згідно з дослідженням, близько 20% новин на місцевих сайтах присвячені самопроголошеній "владі" , тоді як про українську владу матеріалів більше — 32% новин.

Проте переважна кількість матеріалів про українську владу (87%) в ЗМІ, що підлягали аналізу, виявилися негативно забарвленими, 13% матеріалів були нейтральними, а позитивних матеріалів не було виявлено взагалі. Найбільше матеріалів нейтрального характеру були присвячені діяльності народної депутатки Надії Савченко.

Інформації про діяльність російської влади присвячено в середньому 8% новин, причому у переважній кількості вона теж висвітлюється позитивно (91% новин), нейтральними виявилися 9% матеріалів, негативні або критичні матеріали — відсутні.

Крім того, під час моніторингу в інтернет-виданнях т.зв. “ДНР” та “ЛНР” були виявлені новини з ознаками замовлення (так звана "джинса") на користь політичної сили “Опозиційний блок” та Віктора Медведчука.

“При такому позитивному висвітленні “місцевої влади”, що вказує на пряму залежність від неї місцевих ЗМІ, станом на сьогодні не може йти жодної мови про проведення демократичних і вільних виборів на непідконтрольних Україні територіях Донбасу. Картина, яку змальовують місцеві ЗМІ про ситуацію в регіоні, є вкрай спотвореною. Право місцевих мешканців на інформацію є порушеним, що не дає їм можливості зробити усвідомлений вибір”, ­— заявила виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк.

За даними ІМІ, серед наративів, які поширювалися у місцевих ЗМІ т.зв. “ДНР” та “ЛНР” у січні, популярними були такі: Дональд Трамп, який прийде до влади, відмінить санкції щодо Росії та налагодить стосунки з Росією, котрі “зіпсував” Барак Обама; несамостійність України як країни, та її залежність від західних партнерів; а також належність т.зв. “ЛНР” та “ДНР” до “русского міра”.

Як повідомлялося, волонтери InformNapalm встановили, що антиукраїнські акції в Польщі координувалися з Кремля. Водночас, джерела Тижня повідомили, що Росія впродовж лютого-квітня 2017 року проводить інформаційну кампанію з дискредитації української влади на території РФ та країн Європи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.