НОВИНИ

Рада відмовилася відновити повноваження податкової міліції

За словами міністра фінансів, відновлення правового статусу податкової міліції може призвести до зволікання зі створенням Служби фінансових розслідувань.

Верховна Рада 23 лютого відхилила поправку №10 до проекту закону "Про оподаткування спадщини" (№0940), що передбачає усунення існуючої невизначеності щодо легітимності роботи податкової міліції до створення фінансової поліції.

"Я прошу прийняти поправку. Ми не можемо ліквідувати податковий орган. Повинна бути спеціальна процедура, що передбачає передачу всіх справ від одного органу до іншого", - сказала глава комітету ВР з питань податкової і митної політики Ніна Южаніна в ході розгляду цього питання в парламенті в четвер.

У свою чергу, міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що відновлення правового статусу податкової міліції призведе до зволікання зі створенням Служби фінансових розслідувань.

"Вважаю, що податкова міліція - це репресивний орган, що тисне на бізнес, який не скорочує кількість фінансових злочинів. Ця спадщина має залишитися в минулому. Відновлення повноважень податкової міліції призведе до зволікання зі створенням в країні нової Служби фінансових розслідувань", - сказав він.

У підсумку за рішення про внесення поправки до зазначеного законопроекту проголосували 194 депутати, відповідно, поправка відхилена.

Крім того, Рада відхилила поправку про оподаткування, пов'язане з окупованими територіями. За внесення її до законопроекту проголосували 203 депутати при необхідній мінімальній кількості 226 голосів.

Як повідомлялося, в ході проходження законопроекту про внесення змін до Податкового кодексу для поліпшення інвестиційного клімату (закон №1797-VIII) в кінці 2016 року в Раді була допущена технічна помилка при зміні нумерації пунктів.

"Де-юре правовий статус податкової міліції зараз - "поза законом". Де-факто вона не ліквідована, співробітники не звільнені, виробництва не передані, продовжує свою діяльність", - описала ситуацію народний депутат Тетяна Острикова (фракція "Самопоміч").

Міністр фінансів Олександр Данилюк в такій ситуації закликав до швидкого ухвалення закону про створення фінансової поліції, про який йде мова в меморандумі з Міжнародним валютним фондом.

Документ передбачає низку основних принципів, на яких планується створення фінполіції: заміна силового підходу аналітичним; скорочення штату до 2,5 тис. осіб (зараз - 15 тис.); невтручання в роботу чесного бізнесу; оновлення персоналу через прозорий конкурс і незалежну відбіркову комісію, представників силового блоку - не більше 25%; зарплати, які зменшать ризик корупції і дадуть можливість залучити кращі кадри.

Нагадаємо, після призначення на посаду міністр фінансів Олександр Данилюк виступив за ліквідацію податкової міліції. Міністр також висловився за призначення керівників податкових і митних органів за допомогою відкритих конкурсів. Крім того, Данилюк повідомив про наміри переглянути всі плани Державної фіскальної служби.Він також виступає за відмову податкових пільг і преференцій, незважаючи на те, що це може зчепити «дуже серйозні інтереси».

16 січня Міністерство фінансів внесло на розгляд Кабінету міністрів законопроект про створення фінансової поліції.

1 січня 2017 року в Україні почали діяти нові норми Податкового кодексу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.