НОВИНИ

Йонатан Голслах: Україні не слід мати зависокі очікування від ЄС

За словами автора книжки «Сила раю. Як Європа може бути попереду в азійському сторіччі», українцям потрібно сконцентруйтеся на зміцненні держави зсередини.

Йонатан Голслах, автор книжки «Сила раю. Як Європа може бути попереду в азійському сторіччі» розповів в інтерв’ю Тижню, що Україні не слід мати зависокі очікування від Євросоюзу, натомість українцям потрібно робити свою країну сильнішою.

По-перше, за його словами, потрібно зрозуміти, що економіка ЄС нині в поганій формі. На сьогодні європейцям стало значно важче бути провідними інвесторами в Україну, обсяг їхніх інвестицій тут стагнує. Водночас Європейському Союзові складно виправдати покладені на нього сподівання і як ринкові збуту українських товарів: причина та сама.

По-друге, відкрите європейське суспільство перебуває під тиском. До влади приходять партії, які борються за те, щоб закрити ЄС для імміграції із країн-сусідів.

По-третє, важливою є проблема політичної колективної дії. 28 країнам Союзу дуже важко досягти консенсусу із приводу пріоритетів у зовнішній політиці. Україна повинна бути однаково важлива для всіх, та все одно вона має трішки різне значення для міністрів закордонних справ Франції і, скажімо, Польщі.

«Тож, думаю, їй не слід забагато очікувати від ЄС. Сконцентруйтеся на зміцненні держави зсередини. Таку політику варто підкріпити диверсифікацією стратегічних партнерств. Тобто вам потрібно співпрацювати з низкою країн, зокрема Туреччиною, державами Перської затоки, Китаєм та ін.», – зазначив Голслах.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.