НОВИНИ

Янукович не хоче сваритися зі світом через держзакупівлі

Президент Віктор Янукович ветував прийнятий парламентом 17 лютого закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку випуску видавничої продукції на умовах державного замовлення». Про це Тижню повідомили у прес-службі глави держави.

Янукович мотивує своє рішення тим, що наявні в цьому законі зміни до закону «Про видавничу справу» дадуть змогу держзамовникам укладати контракти без проведення процедури закупівлі, що, на його думку, призведе до обмеження конкуренції в сфері держзакупівель.

Глава держави наголошує, що таке обмеження суперечить статті 42 Конституції, відповідно до якої держава забезпечує захист конкуренції в підприємницькій діяльності.

Крім того президент вважає, що це створить додаткові можливості для проявів корупції у цій сфері, а відтак негативно позначиться на іміджі України.

На думку Януковича, зазначене рішення парламенту також несе ризики погіршення відносин із міжнародними інституціями, зокрема Світовим банком, Міжнародним валютним фондом та Єврокомісією, які вже неодноразово критикували необґрунтоване розширення Україною переліку товарів, робіт і послуг, закупівля яких здійснюється на неконкурентних умовах.

Нагадаємо, 24 січня голова представництва Євросоюзу в Україні Жозе Манулель Пінту Тейшейра висловив занепокоєність спробами внести зміни в закон про державні закупівлі, які не відповідають в цілому концепції даного закону. За його словам, через такі спроби Світовий банк та Євросоюз вирішили призупинити фінансуванняпроектів з консультаційної допомоги Україні у розробці законодавства про державні закупівлі.

 

На початку березня стало відомо, що Україна, Європейський союз і Всесвітній банк домовилися про врегулювання конфлікту, що виник після прийняття поправок до закону про держзакупівлі, через які Брюссель призупинив виділення Києву бюджетної підтримки. 

Нагадаємо також, що у Верховній Раді зареєстрований законопроект, який може забезпечити чиновникам безконтрольне освоєння понад 130 млрд гривень в рік шляхом проведення держзакупівель.