НОВИНИ

Від початку збройної агресії Росії проти України загинули понад 9800 людей — МЗС

Державою-агресором захоплено 7,2% території України, де в окупації та нескінченому терорі живуть мільйони громадян.

Від початку збройної агресії Росії проти України загинуло понад 9800 людей, близько 23000 потримали поранення, майже 1 млн. 800 тис. стали вимушеними переселенцями. Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України з нагоди третіх роковин збройної агресії Російської Федерації проти України.

«20 лютого 2014 року Російська Федерація розпочала збройну агресію проти суверенної держави Україна. Минуло три роки з часу підступного нападу з боку держави-сусіда, який взяв на себе зобов’язання поважати суверенітет і незалежність України та, згідно з Будапештським меморандумом 1994 року, виступав одним з гарантів безпеки та територіальної цілісності України», - йдеться у заяві.

«Хоча Революція Гідності чітко підтвердила прагнення українського народу побудувати європейську, демократичну та процвітаючу Україну, Кремль спробував позбавити українців права самостійно визначати своє майбутнє. Російська Федерація розпочала сплановану військову операцію, яка в подальшому призвела до тимчасової окупації АР Крим і м. Севастополь та кровопролиття на Донбасі. Своїми діями Росія кинула виклик заснованому на цінностях світовому порядку, намагаючись відродити геополітичні конструкції минулого, де домінували право сили та поділ на зони впливу», - наголосили в МЗС.

Читайте також: Білий дім закликав Росію припинити насилля на сході України

Також повідомляється, що понад 9800 осіб загинуло, близько 23000 поранених, майже 1 млн. 800 тис. вимушених переселенців. Державою-агресором захоплено 7,2% території України, де в окупації та нескінченому терорі живуть мільйони громадян України. Непідконтрольною уряду України залишається ділянка українсько-російського державного кордону протяжністю 409,7 км, через яку Росія постійно направляє на територію України нових найманців, зброю та амуніцію.

«В окупованому Криму, закритому для будь-яких форм міжнародного контролю та моніторингу, системно порушуються фундаментальні права людини, від чого страждають, в першу чергу, українські активісти і корінний народ Криму – кримські татари. Безпідставно затримуються та отримують тюремне ув’язнення громадяни України, безслідно зникають активісти, залякуються їхні родини та друзі. Представницький орган кримських татар – Меджліс – заборонено. Росія продовжує розпалювати конфлікт на Донбасі, надсилає на неконтрольовану Урядом України територію регулярні війська та найманців, надає бойовикам та терористам сучасні озброєння та військову техніку», - наголосили у відомстві.

У МЗС також подякували за схвалення Резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України» та «Ситуація з правами людини у АР Крим та місті Севастополь (Україна)».

«… світ чітко сказав «ні» порушенню територіальної цілісності та суверенітету незалежної держави, засудив окупанта та підтвердив свою відданість дотриманню прав людини. Запровадивши персональні та секторальні санкції, провідні держави світу виступили єдиним фронтом проти свавілля держави-агресора та її зневаги до міжнародного права… Лише повернення Російської Федерації у міжнародно-правове русло дозволить забезпечити мир і стабільність на Європейському континенті, а також зняти загрозу хаосу і домінування сили у міждержавних відносинах», - підсумували в МЗС України.

Нагадаємо, сьогодні Україна вшановує День героїв Небесної сотні. Три роки тому, у 2014, під час Революції Гідності на вулиці Інститутській розстріляли активістів, яких згодом назвали «Небесною сотнею».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.