НОВИНИ

У польському МЗС побачили міграційну загрозу від українців, які отримали більше мільйона віз

За рік Польща видала громадянам України 650 тисяч дозволів на роботу.

Українці, які прибувають до Польщі, створюють достатньо високе міграційне навантаження для країни, коли залишаються в Польщі, отримавши візу. Про це заявив міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський у виступі на Мюнхенській безпековій конференції у суботу, 18 лютого.

Міністр пояснив, що хоча Польща хоча й не бере участь у розподілі біженців з країн Середземномор’я, але компенсує це мігрантами з України.

"Я не можу погодитися з тим, що Польща незгодна приймати мігрантів. За рік ми видали 1 мільйон 267 тисяч віз (для громадян України - Ред.). З цієї кількості 650 тисяч були дозволами на роботу. Більшість з них приїхали до нас і вирішили залишитися", - заявив він.

"Тому я не можу погодитися з тим, що у нас інший підхід. У нас просто інше географічне розташування та інша міграційна картина", - додав міністр.

Ващиковський водночас не уточнив, в якому статусі, за його інформацією, українці лишаються в Польщі. Як відомо, офіційні польські дані свідчать про одиничні випадки надання українцям статусу біженця, хоча представники польської влади неодноразово скаржилися на наплив біженців з України.

Як повідомлялося, минулого року польські консульські установи  видали українцям  1 млн 264 тис. 593 візи, що на 27% більше у порівнянні з 2015 роком (понад 922 тис. віз).

Нагадаємо, Польща спростила процедуру оформлення шенгенської візи у Києві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.