НОВИНИ

СБУ оприлюднила документи КДБ про свідоме замовчування радянською владою Голодомору в Україні

Документи опублікували до дня народження дослідника Голодомору Джеймса Мейса, який першим назвав цю трагедію українського народу Геноцидом.

У суботу, 18 лютого, Служба безпеки України (СБУ) опублікувала архівні документи Комітету державної безпеки (КДБ) СРСР про свідоме замовчування радянською владою Голодомору в Україні. Відповідні матеріали були опубліковані прес-службою відомства до дня народження дослідника Голодомору Джеймса Мейса, який першим назвав цю трагедію українського народу Геноцидом. 

"КДБ уважно стежило за дослідженнями Голодомору закордоном і доповідало компартійним босам. У Галузевому державному архіві Служби безпеки України зберігаються унікальні документи за підписом Голови Комітету Державної Безпеки Української РСР Миколи Голушка – інформування до ЦК Компартії України «Про спроби противника активізувати антирадянську кампанію довкола так званого «штучного голоду» в Україні в 1932-1933 роках» та «Об усилении антисоветской шумихи за рубежом в святи с вопросом о массовом голоде на Украине». На сторінках цих документів згадується Дж. Мейс і його Комісія, діяльність яких викликала у СРСР передбачувану паніку", - йдеться у повідомленні.

У відомстві зауважили, що оприлюднені СБУ документи радянських органів держбезпеки розкривають чекістські методи, повністю успадковані спецслужбами сусідньої держави, – організація замовних статей «західних вчених і журналістів», промивання мізків представникам творчої інтелігенції перед поїздками за кордон, залучення заангажованих експертів для придушення «антісовєтской шуміхі».

Нагадаємо, раніше СБУ розсекретила  документи КДБ щодо репресій під час Голодомору. Колекція оприлюднених документів складається з показових документів, що містяться в кримінальних справах, здебільшого - це машинописні обвинувальні висновки.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко доручив МЗС України продовжити роботу для того, щоб все більше іноземних держав визнали геноцидом Голодомор 1932-1933 рр.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.