НОВИНИ

В Україні презентували документальний фільм про Майдан та війну на Донбасі

Документальна стрічка "Переломний момент: війна за демократію в Україні" розповість про подвиги людей, які вийшли боротися за правду.

У Києві, 16 лютого, відбулася презентація документального фільму "Переломний момент: війна за демократію в Україні", який розповідає про героїзм і трагедію Майдану, а також про війну на Сході. Про це повідомив кореспондент Тижня.ua.

"Переломний момент" – це результат творчої співпраці американськго документаліста, володара трьох "Оскарів" Марка Джонатана Харріса та українського режисера фільму "Мамай" та "Поводир" Олеся Саніна.

У кінокартині зібрані свідчення політичних, кримінальних, військових злочинів та терактів на території України. Кадри, які показані у фільмі, не раз облетіли світ. Серед них і перша смерть Революції, розстріли учасників протесту, кінохроніка бойових дій у Дебальцевському районі, кадри падіння збитого проросійськими терористами малазійського Boeing MH-17, хроніка бойових дій у Дебальцівському котлі.

За час роботи над стрічкою було записано 86 інтерв'ю і зафільмовано майже 600 годин робочого кіноматеріалу.

До прем'єри в Україні фільм встиг взяти участь у різноманітних кінофестивалях в США.

Український режисер Санін розпочав роботу над стрічкою у перші дні Майдану, каже, що цей фільм про подвиги людей, які вийшли боротися за правду.

"Цей фільм про подвиг, про війну з підступним і агресивним сусідом, про те, як розрізнити правду й брехню у кривих дзеркалах інформаційних потоків. Це розповідь про збережену в спротиві гідність і набуту в боях честь", - зазначив він.

Американський режисер Харріс висловив сподівання, що фільм продемонструє жителям Європи та Америки, чому вони повинні перейматися боротьбою в Україні. За його словами, під загрозою не тільки демократів в Україні, а й майбутнє демократичних цінностей у Європі та світі. 

Нагадаємо, нещодавно презентовано трейлер першого українського повнометражного дитячого фільму "Сторожова Застава", створеного за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Як повідомлялося, з'явився перший трейлер українського фільму жахів "Лиса гора".Режисером стрічки став Роман Перфільєв.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.