НОВИНИ

  ▪   Ганна Чабарай

В Україні стартує пілотний проект із відновлення земель, пошкоджених бурштинокопачами

Рекультивація лісогосподарських земель розпочнеться на початку 2018 року.

В Україні розпочинається пілотний проект із рекультивації лісогосподарських земель, пошкоджених нелегальним видобутком бурштину. Про це на прес-конференції у Києві повідомили голови Житомирської, Рівненської та Волинської обласних державних адміністрацій, передає кореспондент Тиждень.ua.

У листопаді 2016 року Кабінет міністрів прийняв постанову, яка регулює питання проекту рекультивації. Як повідомили голови ОДА, реалізація рішення дозволить відновити пошкоджені ліси за п'ять років. Виконавцями проекту будуть держпідприємства "Бурштин України" та "Укрбурштин". Участь у рекультивації братимуть місцеві компанії. Торги на право проведення робіт будуть здійснюватися через Prozorro. Згідно з планом, на пошкоджених ділянках, виконавці робіт здійснять довидобуток бурштину і відновлення земель.

Зі слів голови Рівненської ОДА Олексія Муляренка, постанова уряду не вирішує основного питання проблеми легалізації видобутку бурштину

"Сподіваюся, що наступним кроком стане повернення депутатів до законопроекту про легалізацію видобутку бурштину",- сказав голова Волинської ОДА  Володимир Гунчик.

Голова Житомирської ОДА Ігор Гундич прогнозує, що рекультивація розпочнеться наприкінці 2017 початку 2018 року після завершення підготовчих робіт.

Як повідомлялося, у Держгеонадрах назвали кількість легальних компаній із видобутку бурштину. За даними експертів, через нелегальний видобутку бурштину Україна недоотримує від 1,5 до 3 млрд грн.