НОВИНИ

Японія направила Росії протест через присвоєння імен частині Курильських островів

Генеральний секретар японського кабміну вважає, що саме наявність таких проблем підкреслює важливість вирішення територіального питання.

Японія направила Росії ноту протесту у зв'язку з присвоєнням російським урядом назв п'яти Курильських островів. Про це повідомляє у вівторок, 14 лютого, агентство Kyodo.

Генеральний секретар японського кабміну Есіхіде Суга заявив, що такий крок викликає глибоке розчарування і суперечить позиції Японії.

При цьому прем'єр Японії сподівається, що інцидент не вплине на переговорний процес Японії і РФ щодо мирного договору щодо Курил.

«Саме наявність таких проблем підкреслює важливість вирішення територіального питання», - зазначив Суга.

У п'ятницю, 10 лютого, глава російського уряду Дмітрій Мєдвєдєв підписав розпорядження про присвоєння назв.

Нагадаємо, Росія і Японія обговорюють можливість укладення мирного договору між країнами. Лідери двох країн планують створити спільну господарську діяльність на південних Курильських островах. 

Раніше міністр торгівлі, економіки і промисловості Японії Хіросіге Секо виключив можливість співпраці з Росією, що суперечить санкціям. Путін у свою чергу заявив, що санкції є перешкодою для переговорів з Японією щодо Курил. Водночас, Японія допускає можливість розміщення військових баз США на двох Курильських островах, якщо ті будуть передані Росією Токіо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.