НОВИНИ

Мін'юст: Жодна DDoS-атака на державні реєстри була успішною

За словами міністра, атаки на державні реєстри "здійснювалися як з території Росії, так і з території України".

Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що жодна DDoS-атака на державні реєстри була успішною і не привела до зміни даних у реєстрах. Про це Петренко повідомив агентству "Інтерфакс-Україна".

"За минулий рік було досить багато DDoS-атак на наші реєстри, але в жодному випадку не було зовнішнього втручання в сам реєстр. Тобто ці DDoS-атаки не були успішними. Коли бачили, що реєстр не працює, це була зовнішня атака, це було навантаження на реєстр, але жодного випадку успішного зміни інформації в реєстрі не було зафіксовано", - сказав він.

При цьому Петренко додав, що DDoS-атаки на державні реєстри "здійснювалися як з території Росії, так і з території України".

Він підкреслив, що інформація про атаки на державні реєстри є інструментом в схемах рейдерських захоплень.

"Це чергова інформаційна атака на Мін'юст. Ми пов'язуємо її з тим, що багатьом групам, які займалися незаконними рейдерськими захопленнями майна, в даний час дуже некомфортно працювати на українському ринку", - сказав він.

За словами Петренка, після введення кримінальної відповідальності для реєстраторів за незаконні дії, пов'язані з втручанням і змінами в держреєстрі, "кількість охочих брати участь (у таких схемах – Ред.) серед реєстраторів зменшилася в рази, тому запускаються інформаційні провокації, що реєстри атакуются і що реєстри можна зламати", - сказав він.

Петренко наголосив, що питання безпеки держреєстрів перебуває під контролем Ради національної безпеки і оборони.

Нагадаємо, у грудні 2016 року сайт Міносвіти атакували хакери. Раніше невідомі зламали сайти Державної казначейської служби, Міністерства фінансів та Пенсійного фонду України. Згодом від кібератаки постраждав сайт Міністерства оборони. 15 грудня відбулася хакерська атака на сайт Укрзалізниці, 16 грудня зазнав атаки сайт Міністерства інфраструктури.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов заявив, що за потужними кібератаками, які відбувались останнім часом, стоять кіберзлочинці з РФ.