НОВИНИ

Штаб кандидата в президенти Франції Макрона звинуватив РФ у поширенні фейкових новин

Він став ціллю для російської пропаганди через те, що виступає за зміцнення об'єднаної Європи.

Кандидат в президенти Франції, колишній міністр економіки країни Еммануель Макрон є мішенню російських "фейкових новин", а його передвиборчий штаб зазнає тисяч хакерських атак, заявив у понеділок, 13 лютого, керівник руху Макрона "Вперед" Рішар Ферран.

За словами Феррана, неправдиві новини про Макрона розповсюджують, зокрема, російські державні медіа Russia Today та Sputnik, і ці інформаційні кампанії мають на меті спотворити громадську думку про французького політика. Ферран переконаний, що його шеф, будучи проєвропейським політиком, став ціллю для російської пропаганди через те, що виступає за зміцнення об'єднаної Європи та відігрівання нею більшої ролі на міжнародній арені, в тому числі в протистоянні Москві.

Також Ферран заявив, що комп'ютерні системи передвиборчого штабу Макрона стали об'єктом "сотень, якщо не тисяч" хакерських атак, які здійснювалися з території Росії. Він звернувся до французької влади з вимогою гарантувати, "щоб не було іноземного втручання у нашу демократію". "Американці це помітили, проте занадто пізно", - зазначив він.

Цього місяця Sputnik опублікував інтерв'ю з одним з французьких депутатів-консерваторів, який звинуватив Макрона, колишнього інвестиційного банкіра, у тому, що той є агентом "великої американської банківської системи". Цю інформацію підходив російський пропагандистський телеканал Russia Today.

Згідно з даними останніх соціологічних опитувань, Макрон має впевнено перемогти лідерку "Національного фронту", правопопулістку Марін Ле Пен у другому турі президентських виборів у Франції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.