НОВИНИ

На референдумах швейцарці відхилили податкову реформу та Олімпіаду 2026

Виборці проти скасування податкових пільг в країні для холдингів, які отримують доходи за кордоном.

У неділю, 12 лютого, на референдумі швейцарці відхилили податкову реформу, а на іншому референдумі, виборці кантону  Граубюнден вдруге за чотири роки відмовилися від ідеї подавати заявку на проведення зимових Олімпійських ігор-2026.

Більшість виборців проголосували проти скасування податкових пільг у країні для холдингів, які отримують доходи переважно за кордоном. 59 відсотків громадян не підтримали відповідну ініціативу уряду, "за" проголосував 41 відсоток, передає інформагенція dpa.

Якщо податкові привілеї не скасують, щодо Швейцарії можуть запровадити міжнародні санкції. Про це ще до референдуму заявив директор із питань податкової політики Організації економічної співпраці та розвитку (ОЕСР) Паскаль Сан-Аман. Відмова від реформи може стати "отрутою для Швейцарії як економічного центру", вважає представник аудиторської компанії KPMG Петер Убельгарт.

Чинні податкові привілеї для холдингів у Швейцарії стосуються близько 24 тисяч фірм та майже 150 тисяч співробітників. Швейцарський уряд остерігається відтоку бізнесу до таких країн, як Великобританія, Ірландія, Люксембург, Сінгапур, Нідерланди тощо. Тому швейцарський уряд прагнув утримати міжнародний бізнес іншими привілеями, як-то звільненням від податку на доходи від патентів. Противники реформи стверджували, що різницю в надходженнях до бюджету через це будуть змушені покрити платники податків.

Під час іншого референдуму, який тривав у Швейцарії 12 лютого, виборці кантону Граубюнден відхилили ініціативу уряду подати заявку на проведення зимових Олімпійських ігор 2026 року. Проти цієї пропозиції проголосували 60 відсотків виборців, передає dpa. У 2013 році виборці Граубюндена висловилися проти подавання заявки на проведення зимової Олімпіади-2022.

Утім, Швейцарія все ще може подати заявку на проведення Олімпійських ігор-2026. Низка кантонів підтримують ідею висунути кандидатом місто Сіон. У квітні швейцарський Олімпійський комітет ухвалить рішення щодо подання офіційної пропозиції Міжнародному олімпійському комітету.

Як повідомлялося, 12 лютого  у Швейцарії відбулося три референдуми. Швейцарці висловилися щодо зниження податків для корпорацій, полегшення отримання громадянства та проведення зимової Олімпіади 2026 року.

Нагадаємо, у червні 2016 року у Швейцарії відбувся референдум щодо введення у країні безумовного доходу у розмірі 2,5 тисяч франків на місяць. 78% тих, хто прийшов на референдум проголосували проти пропозиції.

Як повідомлялося, у вересні 2016 року швейцарці за результатами референдуму відмовились від підвищення пенсій. У листопаді 2016 року громадяни Швейцарії на референдумі проголосували проти прискореної відмови від атомної енергетики.

Окрім того, на референдумі, який відбувся у 2012 році громадяни Швецарії висловились проти збільшення гарантованої державою щорічної відпустки з чотирьох до шести тижнів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.