НОВИНИ

У Берліні розпочалося засідання Федеральних зборів, на яких оберуть президента ФРН

Відкрив захід Голова Бундестагу Норберт Ламмерт.

У Берліні, в залі засідань Рейхстагу, у неділю, 12 лютого, розпочали роботу Федеральні збори, які мають обрати нового президента Німеччини. Засідання відкрив голова Бундестагу Норберт Ламмерт, який має пояснити делегатам зборів процедуру голосування та назвати імена п'ятьох кандидатів на посаду федерального президента. 

На президентську посаду претендують дослідник з Кельна Крістоф Буттервеґе, якого висунула Ліва партія, популярний юрист, актор та телеведучий Александер Гольд від партії "Вільні виборці", віце-голова "Альтернативи для Німеччини" Альбрехт Ґлазер, висуванець "піратів" Енґельберт Зоннеборн та колишній міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, кандидатуру якого підтримали як Соціал-демократичної партії Німеччини, так і консервативний блок Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзу, а також Вільна демократична партія.

Спостерігачі не сумніваються в перемозі Штайнмаєра. Невдовзі у пленарній залі розпочнеться процедура голосування.

Довідка. Президента в Німеччині обирають Федеральні збори, що складаються з 1260 делегатів. До складу цього органу належать 630 депутатів Бундестагу і таке ж число делегатів, которих за принципом пропорційности спрямовують земельні парламенти.

Нагадаємо, 27 січня Штайнмаєр пішов з посади глави МЗС Німеччини. Обов'язки глави зовнішньополітичного відомства ФРН поклали на колишнього міністра економіки та енергетики Зігмара Габріеля.

У листопаді 2016 року Ангела Меркель представила Штайнмайєра як єдиного кандидата на посаду президента.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.