НОВИНИ

У Швейцарії відбуваються три референдуми

Швейцарці висловлюються щодо зниження податків для корпорацій, полегшення отримання громадянства та проведення зимової Олімпіади 2026 року.

У Швейцарії в неділю, 12 лютого, влада проводить три референдуми щодо зниження податку на корпорації, створення легших натуралізаційних процедур та проведення у країні зимової Олімпіади 2026 року. 

Зазначається, що швейцарці розглянуть урядову пропозицію скасувати преференції для приблизно 24-х тисяч міжнародних холдингових компаній, які зареєстровані у країні. Скасування тривалий час вимагали ЄС та Організація економічного співробітництва і розвитку. Для того, щоб запобігти втечі цих компаній з країни, уряд пропонує знизити загальний податок на корпорації.

Ще один референдум, як пише видання, стосується майбутнього 25 тисяч молодих іммігрантів, які вже в третьому поколінні проживають у Швейцарії. Уряд пропонує полегшити для них процедури отримання громадянства. 

Окрім того, у швейцарському кантоні Ґраубюнден також проводять референдум, чи подавати заявку на проведення зимової Олімпіади 2026 року. Виборці вже висловлювалися проти Олімпійських ігор на референдумах у 1980 та 2013 роках.

Нагадаємо, у червні 2016 року у Швейцарії відбувся референдум щодо введення у країні безумовного доходу у розмірі 2,5 тисяч франків на місяць. 78% тих, хто прийшов на референдум проголосували проти пропозиції.

Як повідомлялося, у вересні 2016 року швейцарці за результатами референдуму відмовились від підвищення пенсій. У листопаді 2016 року громадяни Швейцарії на референдумі проголосували проти прискореної відмови від атомної енергетики.

Окрім того, на референдумі, який відбувся у 2012 році громадяни Швецарії висловились проти збільшення гарантованої державою щорічної відпустки з чотирьох до шести тижнів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.