НОВИНИ

InformNapalm пояснив, чому збитий у зоні АТО безпілотник може належати ФСБ РФ

Волонтери з'ясували, що безпілотник - «засекречена модель» для ФСБ від компанії «АФМ-Серверс».

Волонтери InformNapalm зібрали дані, які доводять, що збитий напередодні в зоні АТО безпілотник може належати ФСБ РФ.

8 лютого приблизно о 19:00 недалеко від лінії зіткнення українські військовики збили неідентифікований БПЛА. Судячи з фотографій, літальний апарат з бортовим номером 2166. 

Зазначається, що аналогічний БПЛА з номером 2203 було збито 16 жовтня 2015 року ВПС Туреччини біля кордону із Сирією.

Аналітики звернули увагу на антену російської супутникової системи навігації ГЛОНАСС.

InformNapalm має інформацію, що схожий літальний апарат фігурував у таких інцидентах:

  • збитий 28 травня 2014 над Донецьком
  • упав у травні 2014 в Ізюмському районі Харківської області
  • збитий у лютому 2015 під Дебальцевим 128-ю ОГПБр

«Без сумніву, виробник і експлуатант цього БПЛА – РФ, адже географія втрат літальних апаратів відповідає географії скоєних воєнних злочинів РФ. Плюс використана система супутникової навігації і еквівалентність бортових номерів 2166 і 2203. Проаналізувавши всі серійні моделі, які випускають у Росії, схожої не знайшли. Але у кожного виробника є напрацьовані схеми і типи конструкцій, які використовують у виробництві.», - ідеться в повідомленні.

Звертається увага на такі характеристики: високоплан, двигун внутрішнього згорання, низьке положення гвинта і прямопотоковий повітрозабирач.

«За цими характеристиками ми виходимо на безпілотну авіаційну систему (БАС) «Птеро-G0», яку розробила і серійно випускає компанія «АФМ-Серверс». Можливо, це просто збіг, але перевірити теорію про те, що збиті в Україні й Туреччині БПЛА випускає названа компанія, доволі просто. Особливість сімейства «Птеро» в тому, що політ можна повністю контролювати з допомогою системи автоматичного управління (САУ) власної розробки «PteRoBot». Простими словами: треба добратися до польотного контролера і зразу стане ясно, хто виробник цього апарата», - повідомили аналітики.

Вони звертають увагу, що в публікації ресурсу Газета.ру, присвяченій ідентифікації БПЛА, збитого у жовтні 2015 року в Туреччині, сказано:

«Тим часом джерело «Газети.Ru» в російській оборонній промисловості заявило, що впізнає на фотографії модель безпілотника. Це БПЛА російського виробництва. Це секретна розробка, згадок про неї у ЗМІ ви не знайдете. За словами джерела, зовні БПЛА справді схожий на літальний апарат сімейства «Орлан», але є низка відмінностей. Водночас, за словами співрозмовника «Газети.Ru»,цю модель безпілотника використовує не Міноборони РФ, а інші російські структури. Джерело відмовилося уточнити, які саме».

Волонтери написали запит у пошуковому сервісі афм-серверс фсб. Результати ведуть на новину про те, що у 2013 році російська федеральна служба безпеки випробовувала безпілотні літальні апарати з 80-мегапіксельними камерами і тепловізорами для оперативного створення планів місцевості високого розрішення під час спецоперацій. Як вказано в публікації, ФСБ використовували «Птеро-СМ» компанії «АФМ-Серверс».

На підставі з’ясованого InformNapalm припускає, що збитий 8 лютого на лінії зіткнення БПЛА – це і є та сама «засекречена модель» для ФСБ від компанії «АФМ-Серверс».

Припущення ґрунтуються на таких фактах:

  • компанія «АФМ-Серверс» з 2013 року тісно співпрацює з ФСБ.
  • конструктивні особливості лінійки «Птеро» повторюють особливості збитих літальних апаратів в Україні та Туреччині.
  • географія втрат літальних апаратів відповідає географії скоєних Росією воєнних злочинів (Україна, Сирія)
  • БПЛА використовують російську систему супутникової навігації

Як повідомлялося, 8 лютого бійці ЗСУ збили в зоні АТО невідомий безпілотник. У штабі АТО зазначили, що, за попередніми даними, аналогічний тип БПЛА використовується збройними силами Російської Федерації.