НОВИНИ

Табачник обіцяє, що кількість «бюджетників» у вишах збільшиться

Міністр освіти й науки, молоді та спорту Дмитро Табачник що після перегляду держзамовлення в процентному співвідношенні кількість випускників, які в 2011 році можуть поступити на навчання у виші за бюджетні кошти, збільшиться. Про це він сказав 11 березня на прес-конференції.

"Державне замовлення, я хочу сказати, що воно буде переглядатися й буде скорочуватися на ті спеціальності, які не користуються попитом на ринку праці", - сказав міністр.

При цьому Табачник не вказав, на які конкретно спеціальності планується скоротити держзамовлення, однак зазначив, що на прохання ректорів провідних економічних ВНЗ буде створено комісію із пріоритетів і розробки концепції економічної освіти.

Він висловив думку, що ситуація, коли фахівців у сфері економіки готують ВНЗ, котрі мають до економіки досить віддалене відношення, є неприродною.

Водночас міністр повідомив, що планується збільшити державне замовлення на спеціальності, пов'язані з біотехнологіями, нанотехнологиями, інженерні спеціальності, а також на спеціальності, пов'язані з дошкільною педагогічною освітою і психологією.

Він черговий раз висловив думку, що після перегляду держзамовлення в процентному співвідношенні кількість випускників, які в 2011 році можуть поступити на навчання за бюджетні кошти, збільшиться.

Як повідомляло агентство, раніше Табачник заявив, що скорочення державного замовлення на підготовку кадрів у вищих навчальних закладах буде виправданим, оскільки в 2010 році школи закінчили 340 тис. осіб, а в 2011 році випускників буде тільки 191 тис.

6 січня Міносвіти звернулося до ректорів ВНЗ із рекомендаціями при підготовці пропозицій щодо обсягів прийому за держзамовленням передбачити скорочення цих обсягів на підготовку бакалаврів у 2011 році порівняно з 2010 на 42%, молодших фахівців - на 10%.

Нагадаємо, з березня 2010 року українські студенти проводять АнтиТабачну кампанію ..

Зокрема, 28 лютого, близько 300 студентів пікетували будівлю комітетів Верховної Ради, протестуючи проти ухвалення закону про вищу освіту.

4 березня понад 300 студентів пікетували будівлю Верховної Ради у Києві, де виступав під час години запитань до уряду міністр освіти, науки, молоді та спорту Дмитро Табачник. 

Окрім цього, студенти скаржилися на невиплату стипендій. Міністерство освіти і науки, молоді та спорту обіцяло повністю розрахуватися з ними до кінця першого кварталу 2011 року.