НОВИНИ

Грузія вперше після війни готова перезавантажити відносини з Росією – Stratfor

Це відбувається через те, що ЄС стурбований внутрішніми питаннями, а політику нової адміністрації у Вашингтоні складно передбачити.

Європейський союз наразі стурбований внутрішніми питаннями, а політику нової адміністрації у Вашингтоні складно передбачити. Тому, як пише Stratfor, Грузії доводиться йти на відновлення дипломатичних відносин з Росією, які були перервані під час війни між двома країнами в 2008 році.

«Тбілісі вивчає можливість більш глибоких економічних зв'язків з Москвою, одночасно грузинські політики і виборці зважують свої можливості для інтеграції в західні інститути - НАТО і ЄС. За останніми даними соцопитувань, 53% грузин виступають за європейську інтеграцію, це майже на 10% менше, ніж минулого року. Тим часом, до 31% грузин, підтримують поліпшення відносин з Росією, цей показник майже на 10% більше в порівнянні з попереднім роком», - йдеться в доповіді.

Зазначається, що зміни в Росії, Європі та Сполучених Штатах, схоже, впливає на відносини між Грузією і її бунтівними територіями, Абхазією і Південною Осетією.

«Абхазькі і російські чиновники відновили переговори зі своїми грузинськими колегами, щоб запобігти конфлікту на демаркаційній лінії наприкінці 2016 року. У той самий час, лідери Південної Осетії повідомили, що планують відкрити новий торговий пост на демаркаційній лінії, знак того, що Грузія може відновити торгівлю з регіоном», - стверджується у доповіді.

Аналітики вважають, що Грузія може навіть розглянути питання відновлення дипломатичних відносин з Росією, які були перервані під час війни між двома країнами 2008 року. Тбілісі спробує зберегти певну гнучкість у своїй зовнішній політиці в залежності від повороту до Росії і в міру зміни ситуації в США і Європі.

«І все ж навряд чи Грузія стане переглядати свою позицію щодо Заходу, з яким вона вже підписала чимало партнерських угод за останні роки. Але враховуючи, що Євросоюз сфокусований на внутрішній політиці, і ту невпевненість, яка оточує політику нової адміністрації США по відношенню до Кавказького регіону, у Тбілісі немає вибору, окрім як тримати всі свої можливості відкритими», - робить висновок Stratfor.

Нагадаємо, як писало видання The Foreign Policy, Європейський союз за всіма ознаками починає пом'якшувати свою позицію щодо спірного проекту будівництва «Північний поток-2», не дивлячись на прагнення до незалежності від російського природного газу, тоді як і від Вашингтона опозиції чекати не доводиться.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.