НОВИНИ

Андрій Голуб: Бізнес має чотири зауваження до системи ProZorro

Окрім корупції у сфері держзакупівель є й інша типова для України проблема — якість кадрів у держорганах.

Серед найпопулярніших скарг підприємців щодо корупції в галузі інфраструктури чотири стосуються саме діяльності системи ProZorro. Про це йдеться у дослідженні аудиторської компанії Deloitte Україна, пише у своєму матеріалі журналіст Тижня Андрій Голуб.

«Найпопулярніші скарги підприємців звели до 18 пунктів, із яких чотири стосуються саме діяльності ProZorro. Серед них корумповані схеми вибору постачальника, махінації з умовами договору, проблеми з відстежуванням реалізації тендера та змова постачальників», — пише він.

Голуб також зазначає, що крім корупції у сфері держзакупівель є й інша типова для України проблема — якість кадрів у держорганах.

«В Україні існує близько 25 тис. тендерних комітетів, у яких працює до 200 тис. осіб. Якщо на великих держпідприємствах функцію виконують професійні закупівельники, то на нижчому рівні до таких комітетів можуть входити люди, для яких це не основна сфера діяльності. Часто вони просто не знають, яким чином виписати специфікацію потрібного товару. Цим і користуються недобросовісні постачальники, які в результаті збувають неякісний товар», — йдеться в матеріалі.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»