НОВИНИ

Депутати Київради узгодили перейменування Музею російського мистецтва

Київському національному музею російського мистецтва хочуть повернути історичну назву.

У середу, 8 лютого, на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань культури, туризму та інформаційної політики депутати погодили перейменування Київського національного музею російського мистецтва. Про це повідомили у прес-службі Київради.

Повідомляється, відповідно до проекту рішення, його пропонується перейменувати у Національний музей “Київська картинна галерея” (офіційна скорочена назва – Київська національна картинна галерея).

"Ми пропонуємо музею російського мистецтва повернути першу назву. Відповідно до законодавства, питання зміни назви закладу відноситься до компетенції засновника музею. Засновником є Київрада, відповідно рішення про перейменування може бути прийнято без врахування думки трудового колективу", - зазначила голова комісії з питань культури Вікторія Муха.

За її словами, комісія зверталась до трудового колективу щодо проведення зборів з цього питання. Вони відбулися, але, на жаль, конструктивного діалогу не склалося, представники музею не озвучили конкретних пропозицій.

Тепер відповідне рішення про перейменування буде розглянуто на пленарному засіданні Київради.

Додамо, що відкрили музей у 1922 році під назвою «Київська картинна галерея». Основу музейного фонду склали художні колекції київських промисловців та меценатів Терещенків. На даний час збірка Музею нараховує понад 13000 пам’яток мистецтва

Як повідомлялося, у жовтні 2015 року працівники Музею російського мистецтва у Києві виступили проти перейменування закладу.

Нагадаємо, у Києві Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни» на підставі законів про декомунізацію перейменували на «Музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.