НОВИНИ

Олланд назвав анексією рішення Ізраїлю щодо скандальних поселень

Про це він заявив після зустрічі зі своїм палестинським колегою Махмудом Аббасом.

Президент Франції Франсуа Олланд заявив, що влада Ізраїлю повинна переглянути закон про легалізацію поселень на палестинських територіях. Про це він заявив журналістам після зустрічі зі своїм палестинським колегою Махмудом Аббасом в Парижі, передає Reuters.

Французький президент також зазначив, що "прискорення ізраїльської колонізації палестинських територій шляхом ухвалення закону веде до фактичної анексії цих територій".

Нагадаємо, парламент Ізраїлю 6 лютого схвалив закон, що дозволяє легалізувати нові поселення на Західному березі річки Йордан. Палестинці називають це рішення «узаконеною крадіжкою» і вважають його серйозною загрозою будь-яким мирним домовленостям.

Зміни дозволять Ізраїлю юридично закріпити за новими власниками ділянки, на яких ізраїльтяни вже збудували свої будинки. Йдеться про передачу цих земель в оренду нинішнім користувачам разом із виплатою компенсації палестинським власникам або наданням інших земельних ділянок.

Закон легалізує понад 3800 будинків. У схваленому документі йдеться, що палестинці, які спочатку володіли землею, отримають в якості компенсації гроші або іншу ділянку землі.

До своєї інавгурації нинішній президент США Дональд Трамп різко критикував політику адміністрації Обами щодо Ізраїлю. Зокрема й через те, що представник США в Раді Безпеки ООН не наклав вето на резолюцію Радбезу, що засуджувала політику розбудови ізраїльських поселень на палестинських територіях.

16 січня у підсумковій заяві міжнародної конференції в Парижі за участю представників 75 країн і міжнародних організацій делегати закликали до створення незалежної палестинської держави, яка повинна «мирно співіснувати» з Ізраїлем.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.