НОВИНИ

Аваков похвалився, що Нацполіція отримала знижку на позашляховики Mitsubishi

Раніше повідомлялося, що корпорація Mitsubishi Motors погодилася надати знижку в розмірі до 14%.

Національні поліція України отримала документальне підтвердження про надання корпорацією Mitsubishi Motors знижки в 13% на автомобілі Mitsubishi, які закуповуються для потреб відомства. Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

«Mitsubishi Outlander PHEV: знижка 13%, 124 мільйони гривень, 90 додаткових автомобілів. Важлива новина: Національна поліція України отримала документальне підтвердження про надання корпорацією Mitsubishi Motors знижки на автомобілі Mitsubishi Outlander PHEV», - повідомив міністр.

За його словами, додаткова угода до договору передбачає зниження ціни для поліції на 13%, що в абсолютних цифрах дає економію 124 мільйони гривень. Підсумкова вартість одного автомобіля становить $47500.

Читайте також: НАБУ розслідує закупівлю службових автомобілів Mitsubishi для Нацполіції

«Таким чином, за попередніми розрахунками, Нацполіція отримує можливість закупити додатково близько 90 автомобілів. Закупівля буде проводитися через систему електронних торгів ProZorro. Згідно з додатковою угодою, відповідну частину суми, перерахованої відповідно до Договору ТОВ «НІКО ДІАМАНТ», буде повернуто на рахунок НПУ України протягом 15 робочих днів», - запевнив Аваков.

Нагадаємо, що Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України оголосив закупівлю по переговорній процедурі для потреб оборони 16 листопада 2016 року. Планувалося придбати 635 автомобілів «Mitsubishi Outlander PHEV» на суму 959,5 млн грн. А 14 грудня Замовник уклав договір з ТОВ «НІКА Діамант» на суму 959,4 млн грн. Активіст Олексій Тамразов звернув увагу на завищену ціну автомобілів.

Експерти Transparency International Україна встановили порушення законодавства. Зокрема, закупівля не могла відбуватися за переговорною процедурою для потреб оборони, оскільки по факту придбання автомобілів для патрульних не задовольняє оборонні потреби. Крім того, дія закону, за яким проведено закупівлю не розповсюджується на Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України. Також викликала сумнів 100% передоплата. ТІ Україна висловила переконання, що угоду необхідно розірвати і оголосити нову конкурентну закупівлю за процедурою «відкриті торги».

Раніше повідомлялося, що міністр МВС Арсен Аваков обговорив із президентом Mitsubishi Motors зниження цін на автомобілі для Нацполіції. Після цього корпорація Mitsubishi Motors погодилася надати знижку в розмірі до 14% на закупівлю авто для Національної поліції, що б дало змогу закупити 101 автівку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.